CS
Nepište do šuplíku!

Podělte se o Váš talent a utkejte se s ostatními autory v dalším ročníku literární soutěže Literární kavárna 2020/2021. Soutěž je určena pro všechny, kteří se věnují psaní, nebo s ním chtějí teprve začít. Jednotlivá kola soutěže na sebe nenavazují, můžete se zúčastnit se svými texty libovolného z nich.

9. 9. 2020
Jazz bez hranic - Tribute to the Duke

Tradiční galakoncert Jazzu bez hranic je věnován Duku Ellingtonovi. V první polovině večera zazní jeho známé skladby v podání sextetu vokalistky Mirky Novak. Ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla pak bude uveden unikátní Sacred Concert pro soprán, sbor a big band. Sólový part zazpívá vynikající Petra Brabencová, smíšený sbor vytvoří členové muzikálového souboru DJKT a hosté.

3. 9. 2020
Jsme muzikál! 70 – výjimečný koncert k výjimečnému výročí

Muzikálový soubor připravil při příležitosti 70 let od uvedení prvního muzikálu v Plzni tři exkluzivní koncerty Jsme muzikál! 70, na kterých vystoupí vedle více než dvou desítek členů souboru i hosté spjatí s úspěšnou historií plzeňského muzikálu – Dasha, Jan Ježek, Zuzana Krištofová, Petr Vondráček a Bronislav Kotiš. Koncerty se odehrají 2. září, 15. října a 1. listopadu 2020 na Nové scéně DJKT, přičemž původně byly naplánovány na březen a duben tohoto roku.

31. 8. 2020
Konkurz do DDD

Máte  doma šikovné děti ve věku 9-12 let, které chtějí hrát divadlo? Přiveďte je na konkurz do Dramatické divadelní dílny 8. září 2020 od 15.00 do 17.00 do budovy Nového divadla. Děti si doma připraví přednes pohádky nebo básničky zpaměti. Zadání dalších úkolů dostanou děti až na místě (např. pohybová etuda, četba textu, prověření rytmu apod.)
Účast na talentové zkoušce je nutné předem nahlasit na e-mailu: ddd-djkt@djkt.eu

27. 8. 2020
Každý má svůj sen

Novinkou v repertoáru muzikálového souboru bude od 28. srpna 2020 speciální koncert, na kterém se podle  Lumíra Olšovského budou plnit muzikálové sny, a to nejen účinkujících, ale i publika. Program těchto jedenácti speciálních večerů s názvem Každý má svůj sen bude vybírán poněkud nezvyklým způsobem a zčásti ho budou moci ovlivnit i samotní diváci.

26. 8. 2020
Česká premiéra Soumraku bohů

Vůbec poprvé se plzeňští diváci mohou těšit na divadelní adaptaci slavného italského filmu Soumrak bohů, kterou s činoherním souborem nastudovala jeho kmenová režisérka Natália Deáková. Česká premiéra dramatu o manipulaci, intrikách a touze po moci je naplánovaná na 25. srpna 2020 ve Velkém divadle.

24. 8. 2020
Lektorský úvod před Korzárem

Lektorský úvod ve Foyer Vendelína Budila 21. srpna v 18:30 ozvláštní večerní představení baletu Korzár. Slovem bude provázet šéf baletu Jiří Pokorný. Vstupenky jsou stále v prodeji.

20. 8. 2020
Setkání s činohrou na téma...

...tentokrát Soumrak bohů. Těšíme se na Vás ve čtvrtek 20. srpna v 18 hodin ve foyer Malé scény. Potkáte se s tvůrci incenace i našimi herci a dozvíte se spoustu zajímavostí o připravovaném titulu. Akce je pro veřejnost přístupná zdarma.

18. 8. 2020

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.