CS
Konkurz do Kajetána – dětského operního sboru

Máte doma dítě lačnící po hudbě? Přiveďte ho na konkurz do našeho dětského operního sboru Kajetán, který se bude konat 14. června od 16 do 18 hodin ve Velkém divadle. Přijímáme děti od 5 do 10 let. Online přihlášky na www.kajetandjkt.eu.

2. 6. 2021
Nad rolemi hodně přemýšlím

Rozhovor s oblíbenou sólistku opery Radkou Sehnoutkovou při příležitosti jejího jubilea.

31. 5. 2021
Vyhoďme ho z kola ven

Soubor baletu završí v sobotu 29. května 2021 na Malé scéně svou práci na taneční adaptaci známé knihy Vyhoďme ho z kola ven, jejíž slávu umocnil i pěti Oskary oceněný film Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem. Autorem nové inscenace, jež vznikla na původní hudbu Simona Lovermanna, je německý choreograf Dustin Klein, který do hlavních rolí obsadil Richarda Ševčíka, Saru Auroru Antikainen a Karla Audyho.

28. 5. 2021
Hrajeme, zpíváme, tančíme - přijďte!

Po dlouhé pauze jsme opět přivítali diváky v hledišti a spustili jsme předprodej vstupenek na všechny tři scény až do konce sezóny, tedy do konce června 2021. Hned devět inscenací stihneme uvést před diváky vůbec poprvé! Na své si tak přijdou fanoušci všech čtyř žánrů a všech věkových kategorií. Poslední volná místa rychle mizí, doporučujeme proto nákup vstupenek neodkládat.

27. 5. 2021
Galavečer Literární kavárny 2020/21

Vyvrcholení šestého ročníku soutěže Literární kavárna se blíží! Na slavnostní galavečer na Malé scéně 16. června za účasti poroty, soutěžících a členů činohry zveme zdarma širokou veřejnost. Přijďte s námi posedět a poslechnout si vítězné texty mladých literátů z úst herců činohry DJKT.

21. 5. 2021
Balet Gala

Perly z nejslavnějších baletních děl i soudobé choreografie nabídne Balet Gala ve Velkém divadle 12. června od 19 hodin. Divákům se tak po vynucené dlouhé pauze představí tanečníci baletu DJKT. Můžete se těšit na ukázky ze současného repertoáru i ochutnávku z premiéry připravované pro příští sezónu: Dona Quijota.

21. 5. 2021
Hledáme provozního elektrikáře do Nového divadla

Přijmeme provozního elektrikáře pro budovu Nového divadla. Nabízíme stabilní zaměstnání v příjemném prostředí a nástupem od srpna. Požadavky na uchazeče a nabízené benefity se dozvíte z článku.

20. 5. 2021
Pavel Pavlovský obdrží Uměleckou cenu města Plzně 2020

Plzeňští zastupitelé schválili držitele Umělecké ceny za rok 2020. Cena za celoživotní dílo (síň slávy) bude udělena Pavlu Pavlovskému, významnému představiteli naší činohry. Dosud na scénách plzeňského divadla vytvořil téměř 150 rolí. Do konce této sezóny ho můžete vidět v titulní roli v Neapolské chorobě Karla Steigerwalda a v roli lékaře Gruntoráda v Hrabalových Postřižinách.

20. 5. 2021

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.