CS
Severní vášeň opět on-line!

Od svátečního dopoledne až do nedělního podvečera butede moci zcela zdarma zhlédnout komedii Jaroslava Matějky Severní Vášeň aneb Jak se zkouší kvalitní činohra. Ironická taškařice se skvělým obsazením bude k dispozici na Youtube kanálu DJKT. Podrobnosti v článku. Přejeme Vám hezkou zábavu v pohodlí a bezpečí Vašeho domova! 

27. 10. 2020
Pozastavení předplatného na rok 2021

Vážení diváci, milí abonenti, bohužel současná situace a nejistota, která panuje nejen v kulturním odvětví, nás přiměly pozastavit prodej předplatného na další kalendářní rok. Začátek předprodeje byl původně plánován na 26. října, v posunutém termínu pak 4. listopadu 2020.

27. 10. 2020
Porce muzikálu každý den – MuzTV

V reakci na vládní nařízení, která nejprve ukončila veřejné hudební produkce, a následně vedla k úplnému uzavření divadel, spustil muzikálový soubor vlastní on-line projekt. Začal vysílat jedinou muzikálovou televizi u nás – MuzTV. Můžete ji sledovat každý den. Naservíruje zajímavosti, zábavu i inspiraci. To vše okoření nejrůznější workshopy, rozhovory a chybět nebudou samozřejmě ani písně, po kterých se nám všem tak stýská. Muzikál jde k Vám blíž!

20. 10. 2020
... nehrajeme – aktualizace

Vážení diváci, je nám to velmi líto, ale z důvodu aktuálních vládních nařízení v období od 12. října 2020 do 3. listopadu 2020 nehrajeme na žádné z našich scén. Prosíme sledujte náš web, na kterém Vás budeme průběžně informovat o situaci v divadle a možnostech vrácení vstupenek v návaznosti na aktuální vládní nařízení. Garantujeme Vám, že o své peníze rozhodně nepřijdete.

13. 10. 2020
Kulturu nezastavíš

V pondělí 12. října v 19.30 se po celé České republice – v místech, kde se měla odehrávat kultura, kdyby nebylo opatření proti pandemii, rozsvítí světelné sloupy jako majáky české kultury. Budou svítit tam, kde by se normálně odehrávaly divadelní představení, koncerty, vernisáže i projekce filmů. Za akcí, ke které se připojuje i Divadlo J. K. Tyla, stojí iniciativa #kulturunezastavíš.

10. 10. 2020
Změna titulu

Vážení diváci, z důvodu zdravotní indispozice nemůžeme 10. října odehrát představení Anastázie - poslední dcera cara. Jako náhradní titul uvedeme baletní provedení nejslavnějšího díla K. J. Erbena Kytici. Vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud Vám změna nevyhovuje, můžete vstupenky samozřejmě vrátit, a to v místě nákupu do 30. října 2020. 

6. 10. 2020
Operní setkání místo matiné

S ohledem na aktuální nařízení nemůže ani operní matiné proběhnout v běžném režimu, tedy se zpěvem. O setkání s umělci však nepřijdete! Můžete si přijít zavzpomínat a poslechnout si povídání našich jubilantů Jevhena Šokala a Dalibora Tolaše. Akce bude zdarma, vstupné budeme vracet v Pokladně předprodeje nebo na místě. Kapacita je omezená na 50 míst, doporučujeme rezervovat si místa předem.

6. 10. 2020
Noc literatury Plzeň 2020

Noc literatury proběhne 7. října od 18 do 23 hodin. Číst se bude také v jedné z budov DJKT, a to konkrétně v Divadelních dílnách v Kovářské ulici. Prostory, které organizátoři akce zvolili, nejsou veřejnosti běžně přístupné. Účastníci se totiž podívají do skladu divadelních kulis a nábytku. Určitě stojí za to navštívit také další literární zastávky a zapojit se tak do soutěže o zajímavé ceny! Podívejte se, kam se můžete vydat.

6. 10. 2020

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.