CS
Operní setkání místo matiné

S ohledem na aktuální nařízení nemůže ani operní matiné proběhnout v běžném režimu, tedy se zpěvem. O setkání s umělci však nepřijdete! Můžete si přijít zavzpomínat a poslechnout si povídání našich jubilantů Jevhena Šokala a Dalibora Tolaše. Akce bude zdarma, vstupné budeme vracet v Pokladně předprodeje nebo na místě. Kapacita je omezená na 50 míst, doporučujeme rezervovat si místa předem.

6. 10. 2020
Noc literatury Plzeň 2020

Noc literatury proběhne 7. října od 18 do 23 hodin. Číst se bude také v jedné z budov DJKT, a to konkrétně v Divadelních dílnách v Kovářské ulici. Prostory, které organizátoři akce zvolili, nejsou veřejnosti běžně přístupné. Účastníci se totiž podívají do skladu divadelních kulis a nábytku. Určitě stojí za to navštívit také další literární zastávky a zapojit se tak do soutěže o zajímavé ceny! Podívejte se, kam se můžete vydat.

6. 10. 2020
Nezpíváme...

Vzhledem k vládnímu nařízení omezujícímu veřejné produkce, při kterých se převážně zpívá, Divadlo Josefa Kajetána Tyla neodehraje v termínu od 5. do 18. října 2020  žádné operní ani muzikálové představení.

2. 10. 2020
Zrušení víkendových repríz

Vážení diváci, je nám to velmi líto, ale z důvodu nemoci jsme nuceni zrušit nejbližší reprízy muzikálu Elisabeth, a to v termínech 2., 3. a 4. října 2020, a dnešní činohry Každý má svou pravdu – 2. října 2020. Vstupenky můžete vracet v místě nákupu do 30. října 2020, on-line platby Vám budou automaticky připsány zpět na účet. Velice se omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.

2. 10. 2020
Baletní ateliér zrušen

V návaznosti na přerušení výuky v Baletní škole DJKT jsme bohužel nuceni zrušit i Baletní ateliér (18. října), ve kterém měli vystupovat žáci naší školy. Vstupenky vracejte v místě nákupu do konce října. Děkujeme za pochopení.

2. 10. 2020
Dortel: debata s publikem po představení

Předpokládáme, že činoherní novinka Dortel - Jak se vaří národ, je inscenací, která žádného diváka nenechá chladným. Dotýká se celé řady společenských témat. Věříme, že tak otevírá i množství otázek, které mohou vést k další diskusi či polemice. Nenecháme Vás v tom však samotné! Po vybraných reprízách Dortelu Vám proto nabízíme možnost diskutovat společně – napříč hledištěm a jevištěm. Jako inscenátoři jsme na Vaše názory upřímně zvědaví!

1. 10. 2020
Korzár 30. září - zrušeno

Vážení diváci, z důvodu onemocnění v baletním souboru jsme nuceni zrušit středeční reprízu baletu Korzár. Vstupenky můžete vracet v místě nákupu do 9. října, za vstupenky koupené on-line Vám bude platba automaticky vrácena na účet. Za komplikace se omlouváme.

29. 9. 2020
Činohra vaří světovou premiéru

Součástí dramaturgické linie činohry DJKT je uvádění autorských textů, které vznikají především pro komorní prostředí Malé scény. Po úspěšných inscenacích jako například 50 odstínů (České porno) soubor pokračuje uvedením hry Dortel s podtitulem Jak se vaří národ dramatika Kryštofa Pavelky a režiséra Adam Skaly. Světová premiéra komedie, která v prostředí dnes mimořádně populárních kuchařských soutěží zkoumá, jak se vaří nacionalismus, je naplánována na 26. září 2020.

24. 9. 2020

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.