CS
Čeká nás premiérový víkend

Dvě nové inscenace vstoupí během víkendu vůbec poprvé na plzeňské jeviště. V sobotu 15. srpna 2020 se ve Velkém divadlem rozezní tóny vrcholného Monteverdiho díla Korunovace Poppey, jež navazuje na úspěšné uvedení Orfea před dvěma lety. O den později, 16. srpna 2020, bude představen balet Anastázie – poslední dcera cara, jehož choreografem je Youri Vámos a autorem hudby Petr Iljič Čajkovsky.

12. 8. 2020
Novou sezónu otvíráme premiérou

Prodaná nevěsta, milovaná generacemi operních diváků, provázela český národ v dobách dobrých i zlých. Prodanou nevěstou se také otevíralo Nové divadlo v Plzni v roce 2014 a před dvěma lety byla opera uvedena při příležitosti oslav výročí vzniku republiky. Je tedy příhodné, že po dlouhé pauze bude prvním představením právě nové nastudování této populární komické opery. Než vyrazíte do divadla, přečtěte si, jak ji vnímají zástupci inscenátorů a protagonistů. 

6. 8. 2020
Do divadla s rouškou

Vážení diváci, na základě rozhodnutí vlády ČR musí mít všichni návštěvníci hromadných akcí v interiéru nad 100 osob nasazenu ochranu nosu a úst. Toto nařízení se vztahuje i na představení konaná v Divadle J. K. Tyla, a to na všech jeho scénách (Velké divadlo, Nová scéna, Malá scéna). Všechny návštěvníky prosíme o dodržování nařízení a děkujeme za pochopení. 

5. 8. 2020

PRVNÍ ŘADA U VÁS DOMA

To, že máme zavřené dveře, neznamená, že nehrajeme! Buďte s námi ON-line! Necháme Vás zhlédnout premiéry i stálice na našem repertoáru z první řady. A ani nebudete muset nikam chodit! 

Repertoárové menu nové sezóny | II.

Právě teď je skvělé období pro kulturní vyžití všeho druhu. Dny jsou příjemně dlouhé, a tak zbývá dostatek času na návštěvu nejrůznějších kulturních akcí. Počasí je nevyzpytatelné, a proto se tu a tam rádi schováme před vedrem či naopak před deštěm. Tentokrát se budeme vracet hluboko do historie i hledět do budoucnosti. Seznamte se s těmi nejstaršími i nejnadčasovějšími tituly v našem programu.

31. 7. 2020
Repertoárové menu nové sezóny | I.

Léto je v plném proudu. Prázdniny se blíží do své poloviny. My už ale pomalu odpočítáváme dny do konce prázdnin divadelních. To znamená, že tu druhou polovinu léta můžeme strávit společně! Budeme pro Vás hrát několik novinek i oblíbenou klasiku. Přinášíme Vám ochutnávku z našeho repertoáru.

24. 7. 2020
Jsme muzikál! 70 Na co se můžete těšit?

Tři plánované reprízy koncertu Jsme muzikál! 70 se uskuteční v náhradních termínech. Soubor muzikálu začal zase pilně zkoušet a pilovat choreografii. Bude to opravdu jubilejní zážitek!

22. 7. 2020
Přinášíme Vám nový ročník Literární kavárny! Co nás čeká?

Každý milovní literatury, psaní a našeho divadla by měl vědět o naší Literární kavárně! Kdo ji sleduje už ví, že každý ročník naší soutěže ve tvůrčím psaní je rozdělen do čtyř kol. Co kolo, to jiné téma a jiný literární žánr. Zúčastnit se může naprosto kdokoli. A bavit se čtením také!

17. 7. 2020

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.