Broučci

Světová premiéra opery uznávaného skladatele Jana Jiráska.

Billy Elliot Muzikál

Světový muzikálový megahit poprvé v Česku!

R.U.R.

Nadčasové dílo jednoho z našich nejslavnějších dramatiků 20. století.

Kytice

Nejslavnější Erbenovo dílo, tentokrát jako balet.

Co je nového
Činoherní čtení k výročí sametové revoluce

Výročí sametové revoluce připomene činoherní soubor 19. listopadu 2019 v 19 hodin v netradičních prostorách skladu kulis Velkého divadla scénickým čtením vybraných textů z 1. kola soutěže Literární kavárna, jehož tématem je uplynulých třicet let od „Sametu“.

27. 9. 2019
DJKT připravuje premiéru celosvětově úspěšného muzikálu Elisabeth

Na závěr listopadu připravuje soubor muzikálu DJKT první české uvedení výpravného muzikálu Elisabeth. Celosvětově úspěšné dílo prestižních evropských tvůrců Michaela Kunzeho a Sylvestera Levaye představuje životní osudy proslulé rakouské císařovny Alžběty, zvané Sisi, v nichž se prolínala láska, nenávist, radost i smrt.

26. 9. 2019
Divadlo spouští prodej předplatného

Tak moc chcete jít na vytoužené divadelní představení, ale vždy si zapomenete koupit vstupenky včas, a když si vzpomenete, nejlepší místa už jsou pryč. Nebo ještě hůř, představení je beznadějně vyprodané. Tohle se Vám s předplatným Divadla J. K. Tyla už nikdy nestane!

25. 9. 2019
28. říjen - prohlídky divadel za sváteční cenu

V den 101. výročí vzniku samostatného Československa pořádáme prohlídky Velkého i Nového divadla za speciální cenu - pouze 28 Kč. Prohlídky se uskuteční každou celou hodinu  od 9 do 13 hodin (včetně). Vstupenky budou k dispozici POUZE v pokladně předprodeje ve Smetanových sadech a to od 7. října od 9 hodin.

23. 9. 2019
Souznění

Souznění je název slavnostního koncertu k příležitosti životního jubilea slavné operetní subrety Pavly Břínkové. Společně s dlouholetým bývalým šéfem plzeňské operety Janem Ježkem vystoupí na Nové scéně 24. listopadu v 19.30. Vstupenky můžete zakoupit ZDE.

23. 9. 2019
Plzeň rozdala své Umělecké ceny za rok 2018

Sólista muzikálu Jozef Hruškoci, akademická malířka Renáta Fučíková, umělecký šéf a režisér Divadla Alfa v Plzni Tomáš Dvořák, manželé Touschkovi a výstava Vilém Heckel 100 let, na níž se podílela Markéta Formanová, obdrželi Uměleckou cenu města Plzně 2018. 

19. 9. 2019
Nominace na Cenu Thálie

Divadlo J. K. Tyla obdrželo ve 26. ročníku Cen Thálie čtyři přímé a osm širších nominací, ze kterých se mohou radovat soubory muzikálu, opery a baletu.

11. 9. 2019
Plzeňští sólisté zazpívali v Oděse

Na mezinárodním koncertě s názvem Bílý akát v ukrajinské Oděse vystoupili zástupci souboru opery a muzikálu. Naši diváci budou mít jedinečnou možnost zhlédnout tento koncert 20. října ve Velkém divadle, kde nás na oplátku navštíví ukrajinští sólisté.

9. 9. 2019

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.