CS
Odloučeni: nový on-line seriál činohry DJKT

Dva lidé, dva kontinenty, tužka, papír a jedno silné pouto. Důkaz, že ani tisíce kilometrů nedokáží zpřetrhat lidský kontakt. Právě korespondence Voskovce a Wericha by se pro nás mohla v těchto týdnech stát inspirací i nadějí. Proto jsme se rozhodli vám průběžně načítat jejich dopisy. Jako důkaz, že na vás myslíme a že jsme i přes nařízenou izolaci stále s Vámi.

12. 11. 2020
Literární kavárna živě na FB činohry DJKT

Poprvé se uvidíme ve čtvrtek 12. listopadu v 18.30! Uvidíte dva soutěžící ze seniorské kategorie! Ale uslyšíte celkem tři příspěvky! Dalibor Boubín totiž stojí o vaše hlasy jak s textem In memoriam, tak i s textem Vítězná motivace. Svůj text Babiččino dědictví pak přečte Kateřina Fárová. A Zdeněk Janál své hosty i vyzpovídá – jak k jejich tvůrčímu puzení, tak i k jejich inspiracím v 1. kole, které bylo na téma: Český národ v kuchyni.

12. 11. 2020
Purpurová rozzáří Nové divadlo

Nové divadlo bude 16. listopadu svítit purpurovou barvou. Připojíme se tak k institucím a organizacím po celém světě, které v listopadu upozorňují na Světový den předčasně narozených dětí. Podporu mezinárodní inciativy, kterou u nás zaštiťuje spolek Nedoklubko, tak vyjadřujeme již po několikáte. Podpořit ji můžete i vy. 

11. 11. 2020
Rozhovor s režisérkou Natálií Deákovou o tom, jak se zkouší v době koronaviru

Zajímá vás, jak tuto nelehkou dobu prožívá naše kmenová režisérka Natália Deáková? Vyzpovídala ji pro Vás dramaturgyně činohry Johana Němcová.

9. 11. 2020
Miroslav Horníček opět ve své Plzni

V pátek 6. listopadu jsme si měli společně s Monikou Švábovou a Pavlem Pavlovským připomenout významnou osobnost divadelního světa i města Plzně: Miroslava Horníčka. A kde jinde než právě ve Foyer Miroslava Horníčka u Malé scény? Tam se bohužel teď nepodíváme, naše vynalézavá činohra však nezahalí a nevzdává to – přináší Vám ukázku on-line!

5. 11. 2020
9 nominací na Ceny Thálie pro DJKT!

Plzeňský muzikál slaví mimořádný úspěch v podobě šesti nominací za mimořádné výkony v muzikálech Elisabeth a Green Day's American Idiot, opera získala prostřednictvím protagonistů Carmen a Šelmy sedláka nominace tři. Vyhlášení se letos dočkáme on-line.

2. 11. 2020
Severní vášeň opět on-line!

Od svátečního dopoledne až do nedělního podvečera butede moci zcela zdarma zhlédnout komedii Jaroslava Matějky Severní Vášeň aneb Jak se zkouší kvalitní činohra. Ironická taškařice se skvělým obsazením bude k dispozici na Youtube kanálu DJKT. Podrobnosti v článku. Přejeme Vám hezkou zábavu v pohodlí a bezpečí Vašeho domova! 

27. 10. 2020
Pozastavení předplatného na rok 2021

Vážení diváci, milí abonenti, bohužel současná situace a nejistota, která panuje nejen v kulturním odvětví, nás přiměly pozastavit prodej předplatného na další kalendářní rok. Začátek předprodeje byl původně plánován na 26. října, v posunutém termínu pak 4. listopadu 2020.

27. 10. 2020

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.