Krebs Roman

Vzdělání

  • Gymnázium Litoměřice 1976-80
  • LŠU - trubka
  • Státní konzervatoř Teplice 1981-87 – obor sólový zpěv

Angažmá

  • Městské divadlo Ústí nad Labem – 1989-90 opera
  • Krušnohorské divadlo Teplice – 1990-91 opereta
  • Divadlo J.K.Tyla Plzeň – od r. 1996 – opereta

Hostování

  • Městské divadlo Ústí nad Labem (Veselá vdova)

Další činnost

  • 1991 – 1996 – koncertní činnost s komorním souborem doma i v zahraničí

Festivaly

  • Mladá píseň Jihlava a Děčínská kotva

Role v DJKT

  • Pan Růžička (Děvče z předměstí, 1996)
  • Pavel Zemanský (Hledám děvče na boogie-woogie, 1996)
  • Kryštof, zlatnický učeň (Zlatá mistrová, 1997)
  • Klížek, truhlář (Lumpacivagabundus, 1997)
  • Michel, malíř (Milión, 1997)
  • Markýz Pimpinelli (Paganini, 1998)
  • Jánošík (Malováno na skle, 1998)
  • Viktor (Holka nebo kluk, 1998)
  • Starosta Schneck / Hrabě Stanislav (Ptáčník, 1998)
  • Druhý muž (Kiss Me Kate, 1999)
  • Paul Aubier (Ples v opeře, 1999)
  • Sólo Dobrý večer, pane Straussi! (1999)
  • Arpád Erdödy (Uherská svatba, 1999)
  • John, inspicient (Funny Girl, 2000)
  • Francisco (Mlynářka z Granady, 2000)
  • Mordche (Šumař na střeše, 2000)
  • Hrabě Gustav (Země úsměvů, 2001)
  • Lékař (Pytlákova schovanka, 2001)
  • Strýc Gustav (Ohňostroj, 2001)
  • Leonetto (Boccaccio, 2001)
  • Poručík (Cikáni jdou do nebe, 2001)
  • Eugene Forot (Crazy For You 2002)
  • Chvastov (Juno a Avos, 2002)
  • Ralph (Tulák, 2002)
  • Plukovník Pickering (My Fair Lady, 2002)
  • Zpívá Zázračný svět muzikálu 1 – 5 2003)
  • Baron Koloman (Hraběnka Marica, 2003)
  • Jiří (Kristián 2, 2003)
  • Pan Lyons (Pokrevní bratři, 2003)
  • Branon (Mechanický pomeranč, 2003)
  • Fernand de Champlantreux (Mam´zelle Nitouche, 2004)
  • Vincek (Špatně placená procházka, 2004)
  • Kořínek, český vlastenec (Ferdinand, 2004)
  • Paul Barriere (Kankán, 2005)
  • Gaston Lore, novinář (Maskovaná milenka, 2005)
  • Vévoda / Dr. Carrasco (Muž z kraje La Macha, 2005)
  • Roscoe Dexter, režisér (Zpívání v dešti, 2006)
  • Zpívá S operetou kolem světa (2006)
  • Cafourek, chemikář (Škola základ života, 2006)
  • Generál Stanley (Piráti z Penzance, 2006)
  • Jim Kenyon (Rose Marie, 2006)
  • Pluto (Orfeus v podsvětí, 2007)
  • Šerif (Limonádový Joe, 2007)
  • Zpívá Jak se hrály naše muzikály (2007)
  • Martin Harrison (Chicago, 2007)
  • David Bascombe (Carousel, 2008)
  • Zpěvák (Koločava, 2008)
  • Philip A. Webster (Uličnice, 2008)
  • Mavrodani (Řek Zorba, 2008)
  • Perolin, ministerský předseda (Vévodkyně z Chicaga, 2009)
  • Pan Dobitch (Sliby-chyby, 2009)
  • Revizor Marek (Dáma na kolejích, 2009)
  • Collonel Stamp W. Proctor, Andrew Stuart (Cesta kolem světa za 80 dní, 2010)
  • Herbie (Gypsy, 2010)
  • Dr. Falke; Frank, ředitel věznice (Netopýr, 2011)
  • M. C. Pellham (Fantom Morrisvillu, 2011)
  • Ješek z Vartenberka (Noc na Karlštejně, 2011)
  • Juan Perón (Evita, 2011)
  • Baron Franz von Kaunitz (Adéla ještě nevečeřela, 2012)
  • Don Perez (Růže z Argentiny, 2012)
  • Mirski (Polská krev, 2013)
  • Šerif (Divotvorný hrnec, 2013)
  • Gabriel (Polibek pavoučí ženy, 2013)
  • Bryan a další (Producenti, 2014)
  • Reverend Shaw Moore (Footloose aneb Tanec není zločin, od září 2014)
  • Josef Maršálek (Divotvorný hrnec, od září 2014)
  • Svět kabaret - kabaret Svět, 2014
  • Sólisté představují …(své hudební lásky), 2014
  • Farář (Divá Bára, 2014)
  • Kotníček Norton a další (Sugar aneb Někdo to rád horké, 2014)
  • Off stage (Kočky, 2014)
  • Rudolf (Hello, Dolly!, 2015)
  • Rozhodčí, Paclík (Viktorka Plzeň! aneb Jinak to nevidim, 2015)
  • Elisha (Eli) Whitney (Děj se co děj/Anything goes, 2015)
  • Oskar Hronec z Košťálova (Zvonokosy, 2016)
  • Henry a další (Bonnie&Clyde, 2016)
  • Ministr Války (Kdyby 1000 klarinetů, 2016)

  •  

    Lamprecht, Režisér (Liduschka /Baarová/, 2016)