CS
pátek, 22 duben 2022 08:21

Zveme Vás na výstavu OBR v divadle

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy ilustrací, jejichž autory jsou studenti Ateliéru komiks a ilustrace pro děti FDULS Západočeské univerzity v Plzni. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 27. dubna 2022 od 16.30 ve foyer Malé scény. 

Po předchozí zdařilé výstavě krátkých komiksů, tz. Stripů, která je zatím stále k vidění ve Foyer Miroslava Horníčka na Malé scéně se bude jednat o druhou výstavní spolupráci DJKT a studentů Ateliéru komiks a ilustrace pro děti ze Sutnarky. 

Zajímá Vás, co je ten OBR zač? Obr je přeci obraz nebo obrázek. A právě s takovými obry se potýkají studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti. Na výstavě uvidí návštěvníci ty nejlepší výsledky jejich kresebných bojů z posledních let. Mezi vystavenými pracemi si budou moci diváci prohlédnout i díla oceněná v mezinárodních soutěžích. Zahájení výstavy hudebně doprovodí Hanna Kovtun, která se sama věnuje tvorbě ilustrací a komiksů. Výstava potrvá do konce této divadelní sezóny, tj. do 30. června 2022 a prohlédnout si ji můžete před každým představením (nebo v průběhu přestávky) na Malé scéně. 

Po vernisáži je na programu Malé scény druhá repríza představení Lidé, místa, věci, které lze vřele doporučit právě mladému publiku a studentům. Současné britské drama o boji se závislotí a balancování na hraně reality a noční můry v Plzni zaujme zejména svým pojetím prostoru. Scénograf Ján Tereba na Malé scéně vytvořil tzv. "white-box", který diváky doslova obklopí a ti se tak stanou jeho součástí. Také toto představení má spojitost s plzeňskou Sutnarkou. Důležitou roli v představení totiž hrají videoprojekce z dílny Lukáše Kellnera a jeho studentů, podkreslující prostor i atmosféru.

DJKT spolupracuje s Fakultou umění a designu Ladislava Sutnara dlouhodobě, její studenti například pravidelně vytvářejí vizuály k našim inscenacím pro děti nebo se podílejí na natáčení záznamů představení a streamování projektů DJKT.

 

 01_Macbeth_NsO_858x246.jpg

01_Macbeth_NsO_858x164.jpg