CS
pondělí, 06 leden 2020 12:40

Workshop Literární kavárny

Zajímá vás, jak, jak převést literární dílo do divadelní podoby, nebo napsat přímo divadelní hru tak, aby fungovala na jevišti? Přijďte na workshop autorského psaní a dramatizace textů s dramaturgem činohry Vladimírem Čepkem.

Akce se koná v rámci projektu Literární kavárna DJKT, zváni jsou jak autoři, kteří do soutěže poslali své texty, tak i ti, kteří se Literární kavárny nezúčastnili. Workshop se koná v sobotu 22. února od 10 hodin v Novém divadle.Cena je 199 korun včetně občerstvení. Přihlášky posílejte e-mailem na kavarna@djkt.eu, počet míst je omezen.

 

Workshop autorského psaní je zaměřen především na dramatické texty. Jeho cílem je poodhalit zásady vzniku dramatického textu a převodu literárního díla do divadelní podoby; položit úplné základy tomu, jak napsat hru a jak napsat dramatizaci. Je zaměřen především prakticky; nejde o teoretickou přednášku, jeho výstupem by měly být pokusy o dramatizace či dramatické situace, které pozdější usilovnou prací bude možné rozvést do skutečné divadelní hry.  

Workshop je přímo navázán na Literární kavárnu, v první řadě by se tedy chtěl věnovat textům, které byly do soutěže poslány a snažit se je spolu s jejich autory převést do jevištního tvaru. Ovšem účast v jednotlivých kolech Literární kavárny není podmínkou.