CS
čtvrtek, 03 březen 2016 13:23

Tři světové hvězdy hostují v dvojici oper Sedlák kavalír, Komedianti!

Operní zážitek doslova po italsku: vášeň, vraždy, ale i poetika a slavní italští pěvci. Eva Urbanová, Paolo Lardizzone, Ivan Marino – tři legendy světové opery vystoupí 19. března od 19 hodin ve Velkém divadle ve dvojici oper Sedlák kavalír, Komedianti. Opery se uvádí společně, protože na sebe navazují. Jsou situovány do prostředí slunné Sicílie, které je plné vášní, kde se neodpouští a každá nevěra je potrestána smrtí.

 

„Senzace, která bere dech, fenomenální talent, třikrát bravo!“ - tak hodnotí recenzent Jiří Fuchs výkony italského tenora Paola Lardizzoniho v rolích Turidda i Cania v operách Sedlák kavalír, Komedianti.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, vstupenky rychle mizí, v prodeji jsou i on-line zde. Více o inscenaci se můžete dozvědět zde.

Děj první z oper, Sedlák kavalír, se odehrává v období Velikonoc. V Komediantech přijíždí skupina potulných divadelníků na stejné místo, na němž se předtím odehrál děj Sedláka kavalíra. Přestože v obou hrách není nouze o dramatické okamžiky a nechybí ani vraždy, prostor zbývá i na lyrické a poetické chvíle. Inscenace je zasazena do prostředí italského městečka - úzké křivolaké uličky, kamenný kostel se zvonicí, autentické jsou i kostýmy.