CS
čtvrtek, 04 únor 2021 12:26

Svítíme za epilepsii

Na druhé pondělí v únoru připadá Mezinárodní den epilepsie. Ten připomíná, jak se s tímto onemocněním žije, jak se k lidem s epilepsií chovat nebo jak jim pomoci. Na vyjádření naší podpory iniciativě bude budova Nového divadla svítit 8. února 2021 jen fialově.

Opět svítíme fialovou, abychom vyjádřili podporu. Epilepsie je tím nejčastějším neurologických onemocněním na světě. Uvádí se, že se s ním potýká dokonce 1 ze 100 lidí. Velice snadno se tak v průběhu svého života můžeme setkat s někým, kdo prodělává tzv. epileptický záchvat. Zároveň v různých zdrojích narážíme na řadu mýtů a polopravd, které se spolky, věnující se epilepsii, snaží uvádět na pravou míru. V neposlední řadě se pak angažují v problematice zaměstnanosti lidí trpících epilepsií a odbourávání dalších překážek, které jim společnost klade. Spolu s námi budou 8. února 2021 svítit monumenty a významné budovy po celém světě.

Pokud chcete věnovat chvíli tomuto významnému dni a dozvědět se, jak podpořit spolek Epistop, který pomáhá právě osobám s epilepsií, vše najdete zde: www.epistop.cz/

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.