Speciální projekty

Podřazené kategorie

Divadelní ples

Divadelní ples

Divadelní ples 2016 se nesl v duchu italské renesance. Vystoupily všechny soubory DJKT . Vystoupili umělci napříč našimi soubory, celý večer byl zahájen slavnou plesovou scénou z baletu Romeo a Julie. Pak už následoval slavnostní přípitek, který pronesl ředitel divadla Martin Otava spolu s moderátory večera, herečkou Apolenou Veldovou a šéfem opery Tomášem Pilařem.

Zobrazit položky...
Noc divadel

Noc divadel

Ve Velkém divadle byla 19. listopadu připravená slavnostní premiéra baletu Labutí jezero, které předchází lektorský úvod ve foyer a po představení autogramiáda na jevišti. V budově Nového divadla

proběhly zážitkové prohlídky. Na zvědavce čekali v nejrůznějších tajemných zákoutích překvapení v podobě krátkých scének nebo instalací.

Zobrazit položky...
Průvod Vendelín

Průvod Vendelín

Náš patron Vendelín to v ulicích Plzně zase pořádně roztočil.  Průvod pojmenovaný po Vendelínu Budilovi 6. září 2016 již potřetí zahájil kulturní sezonu ve městě. Průvod Vendelín, do kterého se mohli připojit i občané, začal v Mlýnské strouze a trasa vedla sadovým okruhem, Prolukou, kolem Západočeského muzea, Velkého divadla a zakončil svou pouť na náměstí Republiky, kde v 17 hodin pokračoval kulturním programem.

Zobrazit položky...
Noc s operou

Noc s operou

Druhý ročník akce Noc s operou, velkolepý a unikátní scénický počin pod širým nebem se špičkovým pěveckým obsazením (Eva Urbanová, Paolo Lardizzone, Ivana Veberová) a další. Jedná se o stěžejní mimorepertoárový projekt Divadla J. K. Tyla v roce 2016. Návštěvností překonal předchozí ročník téměř o 1000 diváků.

Zobrazit položky...

banner 858x246 evžen oněgin