CS
úterý, 27 říjen 2020 11:46

Severní vášeň opět on-line!

Od svátečního dopoledne až do nedělního podvečera butede moci zcela zdarma zhlédnout komedii Jaroslava Matějky Severní Vášeň aneb Jak se zkouší kvalitní činohra. Ironická taškařice se skvělým obsazením bude k dispozici na Youtube kanálu DJKT. Podrobnosti v článku. Přejeme Vám hezkou zábavu v pohodlí a bezpečí Vašeho domova! 

V časech koronavirových přináší činohra DJKT autorský opus člena hereckého souboru činohry Jaroslava Matějky. V době domácí izolace se z herce Matějky stal uznávaný scenárista venezuelských telenovel. Jeho novinka Severní vášeň, která byla nejprve na pokračování vysílána na Facebooku činohry, okamžitě oslovila jihoamerické producenty, kteří se předháněli s tučnými nabídkami a chtěli, aby Jaroslav přijel své dílo i sám režírovat. Bohužel ale kvůli koronakrizi nemohl vycestovat a natáčení se proto odložilo na neurčito. Matějka scenárista se tak zachoval jako věrný člen svého divadla a svůj seriálový scénář adaptoval pro divadelní jeviště a své herecké kolegy. Plzeňské divadlo tak získalo světové prvenství v uvedení jeho žádané hry, ve které není nouze o drama, o lásku, o emoce.

Matějkova adaptace je originálně koncipována tak, že nenabízí pouze vášnivý příběh, ale také náhled na běžný divadelní provoz a standardní postupy, jak se zkouší divadelní inscenace. Tvůrčí peripetie herců, režiséra, inspicientky či nápovědy můžete sledovat v netradičním uspořádání hlediště a hracího prostoru na jevišti Nové scény.

Účinkují: Libor Stach, Michal Štěrba, Klára Kuchinková, Andrea Mohylová, Jana Ondrušková, Jana Kubátová, Apolena Veldová, Zdeněk Janál, Jitka Česáková a Martin Zahálka ml., který je zároveň i autorem hudby.

Premiéra 17. června 2020 na Nové scéně DJKT.

Autor záznamu: Západočeská univerzita v Plzni.

 

  • Ke zhlédnutí zde od 28. října 2020 (od 09.00) do 1. listopadu 2020 (do 18.00).