CS
čtvrtek, 11 listopad 2021 10:25

Purpurové Česko, purpurové DJKT

Dnes večer svítí Nové divadlo purpurově! Opět se připojujeme k významným budovám po celé zemi, které svou osvícenou fasádou upozorňují na Světový den předčasně narozených dětí. Ten připadá každoročně na 17. listopadu, v České republice však rozsvěcujeme vždy o den dříve (předčasně), s ohledem na významné výročí Sametové revoluce. Kompletní péči o předčasně narozené děti i jejich blízké u nás zaštiťuje iniciativa Nedoklubko.

Významný den zároveň směřuje pozornost na všechny zdravotníky, díky jejichž obětavé péči se daří pečovat o předčasně narozená miminka. Jsou to právě zdravotníci a adalší odborníci, kteří si (nejen v tento den) zaslouží poděkování!

Nedoklubko je spolek, který podporuje rodiny předčasně narozených dětí a také všechna neonatologická oddělení v České republice. Je aktivním členem Mezinárodní organizace EFCNI (Evropská nadace pro péči o novorozence). Iniciativa pomáhá, vzdělává, šíří osvětu ohledně prevence, poskytuje poradenství... Více informací nejen o možnostech, jak Nedoklubko podpořit, se dozvíte na webu www.nedoklubko.cz.

 

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.