středa, 27 červen 2018 09:13

Přípravy na Noc s operou míří do finále

Slavná Pucciniho opera Turandot se rozezní 29. června 2018 od 20.30 v Amfiteátru Lochotín. Podívejte se na malou ochutnávku z příprav.

 

Letos se mohou diváci těšit na jednu z nejhranějších oper Pucciniho Turandot. Tomáš Pilař slibuje neobyčejný divácký zážitek podpořený nejen atraktivním pěveckým obsazením a podmanivou hudbou pod taktovkou skvělého italského dirigenta Enrica Dovica, ale i efektním scénickým pojetím. „Základem scény bude obří schodiště rámované rozměrnými konstrukcemi pokrytými LED obrazovkami, na kterých bude celou dobu žít efektní videoart Petra Hlouška, a to vše pod velkými kulisami pagodových střech. Scénu ale oživí i akrobaté, kteří se z těchto konstrukcí budou spouštět na šálách, a samozřejmě se objeví, pro Čínu tak typická, pyrotechnika,“ prozradil režisér.

V blízkosti areálu je k dispozici velmi omezený počet vyblokovaných míst k parkování. Divadlo J. K. Tyla proto zajistilo ve spolupráci s PMDP, a. s. posílení městské hromadné dopravy po skončení produkce, a to vypravením 4 autobusů po následujících trasách:

  • Zoologická zahrada* – sady Pětatřicátníků – Americká – Šumavská – U Prazdroje – Těšínská – Masarykova – Doubravka
  • Zoologická zahrada* – sady Pětatřicátníků – Americká – Prokopova – U Trati – Koterovská – Slovanská alej – Slovany
  • Zoologická zahrada* – sady Pětatřicátníků – Klatovská – Bory
  • Zoologická zahrada* – sady Pětatřicátníků – Husova – Tylova – Vejprnická – Zadní Skvrňany

*Spoje odjíždí z autobusové zastávky v Karlovarské ulici u parku za Lochotínským pavilonkem po naplnění kapacity 

Podle aktuální situace po skončení produkce vypraví PMDP, a.s. v případě nutnosti ještě další 4 autobusy.

Jízdní řád ke stažení zde

Pokud ještě nemáte vstupenky, tak neváhejte, k dostání je několik posledních vstupenek k sezení a míst "na deku", tedy k sezení na travnatých plochách hlediště. Vstupenky zakoupíte i na místě, v amfiteátru bude připraveno občerstvení, ve stáncích pořídíte vše pro příjemný letní piknik. Divadlo J. K. Tyla prosí návštěvníky, aby se dostavili s časovým předstihem a zamezili tak dlouhým frontám před začátkem akce.

Foto: Ctirad Roška

 

 

 Billy_Elliot_858x246.jpg