CS

Premiéry 2020/21

 • Prodaná nevěsta
  Prodaná nevěsta Bedřich Smetana 9. 8. 2020

  Slavnostně nasvícená malovaná opona Augustina Němejce, kterou diváci spatří během předehry, bude vstupní branou do nové inscenace Prodané nevěsty, jejíž pojetí vzdá hold zdejšímu malebnému kraji, lidovým krojům a tradičním vesnickým výjevům.

 • Korunovace Poppey
  Korunovace Poppey Claudio Monteverdi 15. 8. 2020

  Po úspěšném nastudování Monteverdiho první opery Orfeo přistupuje plzeňská opera k nastudování skladatelova dalšího významného operního díla – Korunovace Poppey, poprvé uvedeného v roce 1642 v Benátkách.

 • Anastázie - poslední dcera cara
  Anastázie - poslední dcera cara Petr Iljič Čajkovskij / Youri Vámos 16. 8. 2020

  V roce 1920 je do berlínského ústavu pro choromyslné předána žena po nezdařené sebevraždě. Nejprve pod jménem Tschaikovsky a později jako Anna Anderson je vydávána za poslední dceru cara Mikuláše II. Anastázii Nikolajevnu Romanovovou, která údajně přežila vyvraždění carské rodiny v červenci 1918 v uralském Jekatěrinburgu.

 • Soumrak bohů
  Soumrak bohů Luchino Visconti / Nicola Badalucco / Enrico Medioli 25. 8. 2020

  Drama podle známého italského filmu, stále nadčasová alegorie o touze po moci, vládnutí a ovládání. Moc a bohatství rodu von Essenbeck zůstalo nedotčeno, i když Německo prohrálo první světovou válku. Píše se rok 1933 a baron svolal svou rodinu na večeři. K moci se nezadržitelně dere Hitler a je třeba reagovat na novou společenskou a politickou situaci.

 • Každý má svůj sen
  Každý má svůj sen 28. 8. 2020

  Nenechte si ujít nový muzikálový koncert, na kterém se splní třeba i vaše muzikálové sny!

 • Muzikantská pohádka
  Muzikantská pohádka Dalibor Bárta a Václav Bárta st. 6. 6. 2020

  Obnovená premiéra úspěšné pohádky pro děti každého věku. Podaří se zachránit princeznu Terezku ze Zpěvavého království ze spárů tříhlavé saně a skončí vše dobře, jak ve správné pohádce má?

 • Dortel
  Dortel Kryštof Pavelka 26. 9. 2020

  Jak se vaří nacionalismus.

  V dramaturgické linii uvádění autorských textů na Malé scéně DJKT (dříve například Plzeň 53 nebo 50 odstínů) budeme pokračovat projektem s pracovním názvem DORTEL. Tým režiséra Adama Skaly a dramatika Kryštofa Pavelky hodlá tématizovat současné podoby nacionalismu v české společnosti i pohnutou moderní historii Plzeňska na půdorysu dnes mimořádně populárních kuchařských soutěží.

 • Věc Makropulos
  Věc Makropulos Leoš Janáček 17. 10. 2020

  Leoš Janáček patří k nejvýznamnějším operním skladatelům minulého století. Jeho operní tvorba se stala pevnou součástí světových operních scén. Své současníky Janáček šokoval už výběrem námětů pro své opery.

 • Španělská muška
  Španělská muška 24. 10. 2020

  Méně známá, ale výtečná komedie o měšťanské morálce ve vyšší společnosti na počátku 20. století bude poslední činoherní premiérou sezóny 2019/2020. Je plná záměn a omylů; groteskní, fraškovitá, situační - všechna tato přízviska se hodí k titulu autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha, jejíž světová premiéra byla uvedena již roku 1913 a tedy již přes sto let baví diváky snad na všech světových jevištích.

 • Králičí nora
  Králičí nora David Lindsay-Abaire 7. 11. 2020

  Emočně silné rodinné drama pojednává o manželství, které prochází zásadní životní zkouškou. Becca a Howie se vzájemně odcizují. Postihla je totiž jedna z největších rodinných tragédií, jakou si lze vůbec představit.

 • My Fair Lady
  My Fair Lady Alan Jay Lerner / Frederick Loewe 21. 11. 2020

  Jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších klasických muzikálů všech dob se po téměř dvaceti letech vrací na jeviště DJKT.

 • Křemílek a Vochomůrka
  Křemílek a Vochomůrka Václav Čtvrtek 5. 12. 2020

  Předvánoční čas bude v činohře DJKT jako již tradičně věnován malým i velkým dětem a pohádkám.

 • Herkules a Augiášův chlív
  Herkules a Augiášův chlív Friedrich Dürrenmatt 12. 12. 2020

  Moderní satirická komedie inspirovaná antickým motivem o páté ze dvanácti proslulých Herkulových prací – vyčištění Augiášova chléva. Svět je tak „zahnojený“, že ho nedokáže vyčistit ani největší z řeckých hrdinů Herkules…

 • Princezna se zlatou hvězdou

  Součástí dramaturgie baletu DJKT jsou i edukativní programy pro děti a mládež, aby se u nich přístupnou formou rozvíjelo porozumění pro taneční interpretaci. Pro nejmenší diváky jsou to především pohádky uváděné v poslední době na Malé scéně, jako Malá mořská víla, Sněhurka nebo pro již starší děti Kytice, jejichž prostřednictvím se dětem také otevírá jejich budoucí cesta do divadla.

 • Netopýr
  Netopýr Johann Strauss 23. 1. 2021
 • Postřižiny
  Postřižiny Bohumil Hrabal 6. 2. 2021

  „Ten Francin je nějaké chabrus na nervy, měl by si, podle spisku páně Batisty, omévat přirození vlažnó vodó.“

 • Fun Home
  Fun Home Jeanine Tesori 20. 2. 2021

  Neobyčejný komorní muzikál podle autobiografického komiksového bestselleru spisovatelky Alison Bechdelové, oceněný prestižní divadelní cenou Tony za nejlepší libreto, nejlepší hudbu i jako nejlepší muzikál roku.

 • Neapolská choroba
  Neapolská choroba Karel Steigerwald 20. 3. 2021

  Na obskurní lesní kliniku si přijede z neproniknutelného Hradu léčit Komoří obyčejný průjem, který si z moci své funkce diagnostikuje sám jako interesantní pohlavní chorobu.

 • Lady Macbeth
  Lady Macbeth Dmitrij Šostakovič 27. 3. 2021

  Povídka ruského spisovatele Nikolaje Semjonoviče Leskova z roku 1865 se stala podkladem pro operu Dmitrije Šostakoviče Lady Macbeth Mcenského újezdu (po redakci v r. 1963 Kateřina Izmailová), jejíž uvedení v počátku třicátých let minulého století vyvolalo nevoli sovětského diktátora Stalina natolik, že celá tamější hudební moderna byla zavržena jako formalistická až vulgární.

 • Alceste
  Alceste 24. 4. 2021
 • Something Rotten
  Something Rotten 15. 5. 2021

  Česká premiéra úspěšné broadwayské novinky z roku 2015 v bláznivém stylu oblíbeného Spamalotu.

 • Italka v Alžíru
  Italka v Alžíru 5. 6. 2021
 • O Jeníčkovi a Mařence aneb Jak to dobře dopadlo

  Kdo by někdy neslyšel pohádku o Jeníčkovi a Mařence, perníkové chaloupce, zlé maceše a ježibabě? Všichni – malí i velcí – ji jistě znáte. Muzikálový soubor DJKT ji nyní nabízí se spoustou krásných, veselých a roztančených písniček. Příběhem děti i dospělé provedou dva šášové – Oranžáček a Červenáček.

 • Tataturk
  Tataturk Petr Pýcha / Jaroslav Rudiš 19. 6. 2021

  V době, kdy jde tato brožura do tisku, píší výše uvedení spisovatelé a dramatici hru přímo pro herce plzeňské činohry. Nesetkávají se spolu poprvé, za své literární počiny získali doma i ve světě řadu ocenění.