CS

Premiéry 2020/21

 • Prodaná nevěsta
  Prodaná nevěsta Bedřich Smetana 9. 8. 2020

  Slavnostně nasvícená malovaná opona Augustina Němejce, kterou diváci spatří během předehry, bude vstupní branou do nové inscenace Prodané nevěsty, jejíž pojetí vzdá hold zdejšímu malebnému kraji, lidovým krojům a tradičním vesnickým výjevům.

 • Korunovace Poppey
  Korunovace Poppey Claudio Monteverdi 15. 8. 2020

  Po úspěšném nastudování Monteverdiho první opery Orfeo přistupuje plzeňská opera k nastudování skladatelova dalšího významného operního díla – Korunovace Poppey, poprvé uvedeného v roce 1642 v Benátkách.

 • Anastázie - poslední dcera cara
  Anastázie - poslední dcera cara Petr Iljič Čajkovskij / Youri Vámos 16. 8. 2020

  V roce 1920 je do berlínského ústavu pro choromyslné předána žena po nezdařené sebevraždě. Pod jménem Tschaikovsky a později jako Anna Anderson je vydávána za poslední dceru cara Mikuláše II., která údajně přežila vyvraždění carské rodiny v roce 1918. 

 • Soumrak bohů
  Soumrak bohů Luchino Visconti / Nicola Badalucco / Enrico Medioli 25. 8. 2020

  Moc a bohatství rodu von Essenbeck zůstalo nedotčeno, i když Německo prohrálo první světovou válku. Píše se rok 1933 a baron svolal svou rodinu na večeři. K moci se nezadržitelně dere Hitler a je třeba reagovat na novou společenskou a politickou situaci.

 • Každý má svůj sen
  Každý má svůj sen 28. 8. 2020

  Nenechte si ujít nový muzikálový koncert, na kterém se splní třeba i vaše muzikálové sny!

 • Muzikantská pohádka
  Muzikantská pohádka Dalibor Bárta / Václav Bárta st. 8. 10. 2020

  Obnovená premiéra úspěšné pohádky pro děti každého věku. Podaří se zachránit princeznu Terezku ze Zpěvavého království ze spárů tříhlavé saně a skončí vše dobře, jak ve správné pohádce má?

 • Dortel - Jak se vaří národ
  Dortel - Jak se vaří národ Kryštof Pavelka 26. 9. 2020

  V dramaturgické linii uvádění autorských textů na Malé scéně (dříve Plzeň 1953 nebo 50 odstínů) pokračujeme inscenací hry Dortel dramatika Kryštofa Pavelky. Ten si ve své komedii nebere servítky a na půdorysu dnes mimořádně populárních kuchařských soutěží zkoumá, jak se vaří nacionalismus. 

 • Věc Makropulos
  Věc Makropulos Leoš Janáček

  Leoš Janáček patří k nejvýznamnějším operním skladatelům minulého století. Jeho operní tvorba se stala pevnou součástí světových operních scén. Své současníky Janáček šokoval už výběrem námětů pro své opery.

 • Španělská muška
  Španělská muška Franz Arnold / Ernst Bach

  Méně známá, ale výtečná komedie o měšťanské morálce ve vyšší společnosti na počátku 20. století, je plná záměn a omylů; groteskní, fraškovitá, situační – všechna tato přízviska se hodí k titulu autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha, jejíž světová premiéra byla uvedena již roku 1913 a tedy již přes sto let baví diváky snad na všech světových jevištích.

 • Králičí nora
  Králičí nora David Lindsay-Abaire 9. 9. 2021

  Emočně silné rodinné drama pojednává o manželství, které prochází zásadní životní zkouškou. Becca a Howie se vzájemně odcizují. Postihla je totiž jedna z největších rodinných tragédií, jakou si lze vůbec představit.

 • My Fair Lady
  My Fair Lady Alan Jay Lerner / Frederick Loewe

  Jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších klasických muzikálů všech dob se po téměř dvaceti letech vrací na jeviště DJKT.

 • Křemílek a Vochomůrka
  Křemílek a Vochomůrka Václav Čtvrtek 12. 6. 2021

  Po dvou klasických českých pohádkových příbězích podle námětů Josefa Čapka (Povídání o pejskovi a kočičce) a Františka Hrubína (1 x 6 pohádek), z nichž je každý zpracován zcela jinou formou, se v letošní sezóně opět vracíme do světa večerníčků – půjde o divadelní zpracování knih Václava Čtvrtka Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky.

 • Princezna se zlatou hvězdou

  Známá pohádka o Princezně se zlatou hvězdou už dlouho okouzluje děti i rodiče. Naše taneční verze ukazuje klasický souboj dobra se zlem v podobě, která je pro současné děti aktuálnější, i když zlý Kazisvět zůstává v jádru sobecký vztekloun a princezna je pořád odvážná duše, která se nebojí sama hledat štěstí v širém světě. Na závěr nechybí ani dramatický souboj a zasloužené vítězství dobra nad zlem.

 • Netopýr
  Netopýr Johann Strauss

  Mnoho klasických operet má krásnou hudbu, ale pro dnešního diváka příliš naivní děj. K těm několika málo dílům, která obstojí i před dnešním divákem, patří Straussův Netopýr. 

 • Postřižiny
  Postřižiny Bohumil Hrabal

  „Ten Francin je nějaké chabrus na nervy, měl by si, podle spisku páně Batisty, omévat přirození vlažnó vodó.“

 • Neapolská choroba
  Neapolská choroba Karel Steigerwald

  Na obskurní lesní kliniku si přijede z neproniknutelného Hradu léčit Komoří obyčejný průjem, který si z moci své funkce diagnostikuje sám jako interesantní pohlavní chorobu.

  „Odjakživa jsem si myslela, jednou bude líp, a najednou vidím, že líp už bylo tenkrát, když jsme na to zlepšení teprve čekali."

 • Něco shnilého! (Something Rotten!)
  Něco shnilého! (Something Rotten!) Karey Kirkpatrick / John O’Farrell / Wayne Kirkpatrick

  Česká premiéra úspěšné broadwayské novinky z roku 2015 v bláznivém stylu oblíbeného Spamalotu.

 • Vyhoďme ho z kola ven
  Vyhoďme ho z kola ven Dustin Klein

  Jednou z ikon americké postmoderní literatury je Ken Elton Kesey, jehož román Vyhoďme ho z kola ven vynesl Formanovu filmu z roku 1975 s názvem Přelet nad kukaččím hnízdem pět Oscarů. 

 • Italka v Alžíru
  Italka v Alžíru Gioachino Rossini

  Vedle slavného Lazebníka sevillského patří k nejúspěšnějším operám slavného rodáka z Pesara právě Italka v Alžíru z roku 1813. 

 • Vánoce na poušti
  Vánoce na poušti Petr Pýcha / Jaroslav Rudiš

  Příběh dvou kamarádů z české rockové skupiny Tataturk. Kdysi byli stejně slavní jako Lucie, pak se po nich slehla zem. V jedné zemi je ale jejich kapela stále populární, aniž o tom ví – v totalitním Turkmenistánu…