CS

web banner univerzal

Premiéry 2019/20

 • Kytice
  Kytice 7. 9. 2019

  Nejslavnější Erbenovo dílo zpracováváme v Plzni poprvé jako balet!

 • Žvanivý Slimejš (2016)
  Žvanivý Slimejš (2016) Jiří Pauer 5. 10. 2019

  Opera pro malé i velké děti. Jednoaktová opera čerpající námět z moudrosti východoasijských pohádek.

 • Broučci
  Broučci Jan Jirásek 12. 10. 2019

  Představení pro celou rodinu

  Broučci Jana Karafiáta z roku 1876 patří k základním dílům české dětské literatury. Bylo proto samozřejmé, že vznikla celá řada činoherních dramatizací, operních a baletních i filmových zpracování.

 • R.U.R.
  R.U.R. Karel Čapek 26. 10. 2019

  Karel Čapek patří vedle Václava Havla k celosvětově nejslavnějším českým dramatikům XX. století. Svými hrami se s občanskou statečností vypořádával s nejbolestnějšími problémy naší historie i současnosti a lze říci, že byl i vizionářem budoucnosti.

 • Middletown
  Middletown Will Eno 2. 11. 2019

  Paní Swansonová, John Dodge, Policista, Mechanik, Knihovnice, Kosmonaut... Osudy podivínů z městečka Middletown. Z městečka, které je na okraji zájmu - stejně jako každý z nich. Nesou si svůj vlastní tragikomický příběh, který se postupně odhaluje.

 • Korzár
  Korzár Adolph Charles Adam 16. 11. 2019

  Ve Velkém divadle ožije klasika baletní historie – Korzár francouzského skladatele Adolpha-Charlese Adama. Romantický příběh podle básnické povídky lorda Gordona Byrona je posledním skladatelovým opusem označovaným jako balet-pantomima, který měl premiéru v Paříži v roce 1856.

 • Elisabeth
  Elisabeth Michael Kunze / Sylvester Levay 30. 11. 2019

  Celosvětově úspěšné dílo evropských tvůrců představuje životní osudy císařovny Alžběty, zvané Sisi, v nichž se prolínala láska, nenávist, radost i smrt. Romantický a zároveň tragický příběh nekonformní manželky císaře Františka Josefa I. na konzervativním vídeňském dvoře se odehrává na pozadí dramatických událostí upadajícího mocnářství.

 • 1X6 pohádek
  1X6 pohádek 7. 12. 2019

  Letošní činoherní pohádka bude tak trochu netradiční, půjde totiž o pohádku interaktivní. Vycházet bude ze známé pohádkové knížky básníka Františka Hrubína 2 × 7 pohádek, která je plná hravých a velmi dobře zapamatovatelných veršů. 

 • Brouk v hlavě
  Brouk v hlavě Georges Feydeau 14. 12. 2019

  Když v roce 1907 psal francouzský dramatik Georges Feydeau hru Brouk v hlavě, určitě netušil, že se právě ona stane jednou z nejslavnějších komedií všech dob. Komedie ve vaudevillovém stylu popisuje zkoušku manželské nevěry, kterou nachystá manželka Marcela na svého muže Viktora Emanuela Champsboisyho v pařížském podniku „U galantní kočičky“.

 • Sněhurka
  Sněhurka Gabriela Vermelho, Alena Pešková 18. 1. 2020

  Dramaturgickou ideu DJKT přivést dětské diváky přitažlivou formou do divadla posiluje baletní soubor svými představeními pro nejmenší, jako U nás to baLETÍ, Malá mořská víla či originálně pojatá Erbenova Kytice. Představeními, která dětem obohacují představivost a zároveň mohou připravit jejich vnímavost pro náročnější baletní tituly.

 • Carmen
  Carmen Georges Bizet 25. 1. 2020

  Bizetova Carmen patří k největším repertoárovým stálicím operních divadel. Libreto napsala zkušená dvojice H. Meilhac a L. Halévy podle novely Prospera Mériméa zpracovávající skutečný příběh.

 • Každý má svou pravdu
  Každý má svou pravdu Luigi Pirandello 8. 2. 2020

  Významný italský dramatik Luigi Pirandello, nositel Nobelovy ceny za literaturu, se v celém svém díle zabývá problematikou identity nebo vztahu skutečnosti a zdání, reality a fikce.dua a o rozdílu mezi identitou a maskou, kterou společnost přikazuje nasazovat.

 • Green Day's American Idiot
  Green Day's American Idiot Green Day / Billie Joe Armstrong / Michael Mayer 15. 2. 2020

  Do unikátního prostoru Malé scény se chystá výjimečná novinka – česká premiéra muzikálu American Idiot, vytvořeného podle stejnojmenného alba americké punkrockové kapely Green Day.

 • Soumrak bohů
  Soumrak bohů Luchino Visconti / Nicola Badalucco / Enrico Medioli 21. 3. 2020

  Drama podle známého italského filmu, stále nadčasová alegorie o touze po moci, vládnutí a ovládání. Moc a bohatství rodu von Essenbeck zůstalo nedotčeno, i když Německo prohrálo první světovou válku. Píše se rok 1933 a baron svolal svou rodinu na večeři. K moci se nezadržitelně dere Hitler a je třeba reagovat na novou společenskou a politickou situaci.

 • Anastázie - poslední dcera cara
  Anastázie - poslední dcera cara Petr Iljič Čajkovskij / Youri Vámos 28. 3. 2020

  V roce 1920 je do berlínského ústavu pro choromyslné předána žena po nezdařené sebevraždě. Nejprve pod jménem Tschaikovsky a později jako Anna Anderson je vydávána za poslední dceru cara Mikuláše II. Anastázii Nikolajevnu Romanovovou, která údajně přežila vyvraždění carské rodiny v červenci 1918 v uralském Jekatěrinburgu.

 • Korunovace Poppey
  Korunovace Poppey Claudio Monteverdi 18. 4. 2020

  Po úspěšném nastudování Monteverdiho první opery Orfeo přistupuje plzeňská opera k nastudování skladatelova dalšího významného operního díla – Korunovace Poppey, poprvé uvedeného v roce 1642 v Benátkách.

 • My Fair Lady
  My Fair Lady Alan Jay Lerner / Frederick Loewe 23. 5. 2020

  Jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších klasických muzikálů všech dob se po téměř dvaceti letech vrací na jeviště DJKT.

 • Dortel
  Dortel Kryštof Pavelka 30. 5. 2020

  Jak se vaří nacionalismus.

  V dramaturgické linii uvádění autorských textů na Malé scéně DJKT (dříve například Plzeň 53 nebo 50 odstínů) budeme pokračovat projektem s pracovním názvem DORTEL. Tým režiséra Adama Skaly a dramatika Kryštofa Pavelky hodlá tématizovat současné podoby nacionalismu v české společnosti i pohnutou moderní historii Plzeňska na půdorysu dnes mimořádně populárních kuchařských soutěží.

 • Muzikantská pohádka
  Muzikantská pohádka Dalibor Bárta a Václav Bárta st. 6. 6. 2020

  Obnovená premiéra úspěšné pohádky pro děti každého věku. Podaří se zachránit princeznu Terezku ze Zpěvavého království ze spárů tříhlavé saně a skončí vše dobře, jak ve správné pohádce má?

 • Lohengrin
  Lohengrin Richard Wagner 13. 6. 2020

  Je jen málo operních skladatelů, kteří svým dílem vzbudili takovou pozornost jako právě Richard Wagner. Již za svého života se stal doslova kultovním skladatelem a wagnerovský kult žije dodnes.

 • Španělská muška
  Španělská muška 20. 6. 2020

  Méně známá, ale výtečná komedie o měšťanské morálce ve vyšší společnosti na počátku 20. století bude poslední činoherní premiérou sezóny 2019/2020. Je plná záměn a omylů; groteskní, fraškovitá, situační - všechna tato přízviska se hodí k titulu autorů Franze Arnolda a Ernsta Bacha, jejíž světová premiéra byla uvedena již roku 1913 a tedy již přes sto let baví diváky snad na všech světových jevištích.

Macbeth_web_1100x445_vstupenky.jpg