Premiéry 2018/19

 • U nás to baLETÍ
  U nás to baLETÍ 8. 9. 2018

  Pohyb je projevem lidského života a tanec je průvodcem kulturního vývoje lidské společnosti.

 • Duch (Ghost The Musical)
  Duch (Ghost The Musical) Bruce Joel Rubin / Dave Stewart / Glen Ballard 29. 9. 2018

  Komedie, romantika i napětí – to vše v sobě spojuje muzikál Duch podle stejnojmenného filmu z roku 1990 v hlavních rolích s Patrickem Swayzem, Demi Mooreovou a Whoopi Goldbergovou.

 • Prodáváme nevěstu
  Prodáváme nevěstu Bedřich Smetana 6. 10. 2018

  Prodaná nevěsta od své premiéry v roce 1866 se stala národní českou operou, která provázela náš národ v dobách šťastných i v dobách zlých.

 • Nabucco
  Nabucco Giuseppe Verdi 13. 10. 2018

  Vášnivá a stále silná Verdiho hudba vypráví biblický příběh o utiskovaném židovském národu a jeho osvobození z babylonského zajetí, sbor Židů v této opeře patří k nejkrásnějším sborům celé operní literatury.

 • Tartuffe
  Tartuffe Molière 27. 10. 2018

  Přesně po dvou letech se do DJKT vrací kmenový režisér pražského Činoherního klubu a Divadla na Vinohradech Martin Čičvák a opět připraví Molièrovu komedii, tentokrát Tartuffa. 

   

 • Jenom konec světa
  Jenom konec světa Jean-Luc Lagarce 3. 11. 2018

  Mladý spisovatel Louis se vrací po téměř dvanácti letech ke své rodině, aby jim sdělil, že umírá.

 • Zkrocení zlé ženy
  Zkrocení zlé ženy Jan Kučera 17. 11. 2018

  „Kdo lepší recept zná, jak zkrotit saň, ať mi jej řekne! Budu vděčen zaň.“ Tak vyhlašuje Petruccio svůj originální plán, jak získat oddanost i lásku nezvladatelné Kateřiny. 

 • Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť
  Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť Tim Rice / Andrew Lloyd Webber 1. 12. 2018

  Velkolepá zábavná muzikálová show pro všechny generace na motivy starozákonní legendy o Jákobovi, jednom z jeho dvanácti synů Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti přináší poučný a poutavý příběh i skvělé melodie.

 • Modrovous (Sir Halewyn)

  Středověká legenda o Modrovousovi ožívá na prknech Divadla J. K. Tyla v podobě hororového melodramatu s uhrančivou hudbou a magickými obrazy. 

 • Dům Bernardy Alby
  Dům Bernardy Alby Federico García Lorca / Anna Vita 12. 1. 2019

  Vrcholné dílo španělského dramatika Federica Garcia Lorcy Dům Bernardy Alby, dokončené krátce před autorovou násilnou smrtí v roce 1936, je esencí zvrácených morálních principů, které nutně vedou k tragédii.

 • Povídání o pejskovi a kočičce
  Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek 26. 1. 2019

  Dětskou knížku Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce zřejmě není třeba příliš dlouze představovat. Příběhy Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata, se staly nesmrtelnými a znají je prakticky všechny generace – od našich prarodičů až po ty nejmenší.

 • Veselá vdova
  Veselá vdova Franz Lehár 2. 2. 2019

  Veselá vdova byla prvním vskutku světovým Lehárovým úspěchem. Bez nadsázky lze říci, že každé hudební číslo v této operetě je malý hudební skvost. Za všechny jmenujme píseň Hany Glawari o víle Vilje nebo píseň Danila o jeho hýření v nočním podniku U Maxima.

 • Král Ubu
  Král Ubu Alfred Jarry 9. 2. 2019

  Alfred Jarry je významný francouzský dramatik, považovaný za předchůdce absurdního divadla. Pro vzpouru proti dobovým konvencím vyvolala premiéra Krále Ubu v roce 1896 skandál, ale hra se dodnes udržela na repertoáru. U nás byly slavné zejména inscenace Osvobozeného divadla a Divadla na zábradlí v režii Jana Grossmana. 

 • Dobře placená procházka
  Dobře placená procházka Jiří Suchý / Jiří Šlitr 16. 2. 2019

  Jedno z nejslavnějších a nejoriginálnějších děl proslulého Semaforu poukazuje s notnou dávkou komediálního nadhledu na působení moci peněz na lidské bytosti a jejich city.

 • Poslední kšeft
  Poslední kšeft Jiří A. Trnka 2. 3. 2019

  Koprodukční inscenace činohry DJKT Plzeň a ČS Ústí nad Labem.

 • Idomeneo
  Idomeneo Wolfgang Amadeus Mozart 9. 3. 2019

  Mozartův Idomeneo zahajuje řadu skladatelových mistrovských oper. Byl komponován pro Mnichov, kde měl 29. ledna 1781 svou světovou premiéru.

 • Červený a černý
  Červený a černý Sir Edward Elgar 16. 3. 2019

  V jevištně mnohotvárném prostoru Nové scény uvede světově proslulý přední choreograf Youri Vámos příběh ambiciózního Juliena Sorela, zvažujícího červeň vojenské uniformy proti černi kněžské sutany a tragicky milujícího dvě ženy.

 • Iris
  Iris Pietro Mascagni 13. 4. 2019

  Pietro Mascagni je milovníkům opery znám především svou operou Sedlák kavalír. Napsal jich ovšem patnáct a Iris je mezi nimi opravdovým klenotem.

   

 • Antigona
  Antigona Sofokles 4. 5. 2019

  Síla Sofokla, dramatika antického Řecka, spočívá v moudrosti postoje k životu, dramatické sevřenosti a v básnickém jazyce. Na rozdíl od jiných velikánů své doby nejsou hybatelem děje bohové, ale člověk. Námět čerpal Sofokles z legend o bájném městě Théby.

 • Billy Elliot Muzikál
  Billy Elliot Muzikál Elton John / Lee Hall 11. 5. 2019

  Zcela výjimečný anglický muzikál podle stejnojmenného filmu vypráví strhující příběh jedenáctiletého chlapce Billyho, který touží uplatnit svůj neobyčejný taneční talent.

  Vstupenky na představení Billy Elliot do konce roku 2019 jsou v prodeji od 15. května 2019 ZDE.

 • Šelma sedlák
  Šelma sedlák Antonín Dvořák 8. 6. 2019

  V operní tvorbě Antonína Dvořáka patří jeho pátá opera Šelma sedlák dnes k neprávem opomíjeným. Libreto k této komické opeře, jejíž děj se odehrává na Domažlicku v 18. století, napsal Josef Otakar Veselý.

 • Plzeňský pověsti
  Plzeňský pověsti Milan Benedikt Karpíšek 15. 6. 2019

  Zábavné písničkové pásmo pro děti i celé rodiny, pro školy i školky – jednoduše pro všechny, kdo se chtějí dozvědět zajímavé příběhy z historie města Plzně i jeho blízkého okolí a nestydí si s námi zazpívat a užít si výlet do dávných časů.

 • Alenka v říši divů
  Alenka v říši divů Lewis Carroll 22. 6. 2019

  Slavná kniha anglického spisovatele Lewise Carrolla  Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem inspiruje i po sto padesáti letech neopakovatelnou imaginací, poezií, humorem a hudebností. 

 

 Nabucco_858x246.jpg