Premiéry 2018/19

 • U nás to baLETÍ
  U nás to baLETÍ 8. 9. 2018

  Pohyb je projevem lidského života a tanec je průvodcem kulturního vývoje lidské společnosti.

 • Duch (Ghost The Musical)
  Duch (Ghost The Musical) Bruce Joel Rubin / Dave Stewart / Glen Ballard 29. 9. 2018

  Komedie, romantika i napětí – to vše v sobě spojuje muzikál Duch podle stejnojmenného filmu z roku 1990 v hlavních rolích s Patrickem Swayzem, Demi Mooreovou a Whoopi Goldbergovou.

 • Prodáváme nevěstu
  Prodáváme nevěstu Bedřich Smetana 6. 10. 2018

  Prodaná nevěsta od své premiéry v roce 1866 se stala národní českou operou, která provázela náš národ v dobách šťastných i v dobách zlých.

 • Nabucco
  Nabucco Giuseppe Verdi 13. 10. 2018

  Vášnivá a stále silná Verdiho hudba vypráví biblický příběh o utiskovaném židovském národu a jeho osvobození z babylonského zajetí, sbor Židů v této opeře patří k nejkrásnějším sborům celé operní literatury.

 • Tartuffe
  Tartuffe Molière 27. 10. 2018

  Přesně po dvou letech se do DJKT vrací kmenový režisér pražského Činoherního klubu a Divadla na Vinohradech Martin Čičvák a opět připraví Molièrovu komedii, tentokrát Tartuffa. 

   

 • Jenom konec světa
  Jenom konec světa Jean-Luc Lagarce 3. 11. 2018

  Mladý spisovatel Louis se vrací po téměř dvanácti letech ke své rodině, aby jim sdělil, že umírá.

 • Zkrocení zlé ženy
  Zkrocení zlé ženy Jan Kučera 17. 11. 2018

  „Kdo lepší recept zná, jak zkrotit saň, ať mi jej řekne! Budu vděčen zaň.“ Tak vyhlašuje Petruccio svůj originální plán, jak získat oddanost i lásku nezvladatelné Kateřiny. 

 • Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť
  Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť Tim Rice / Andrew Lloyd Weber 1. 12. 2018

  Velkolepá zábavná muzikálová show pro všechny generace na motivy starozákonní legendy o Jákobovi, jednom z jeho dvanácti synů Josefovi a jeho úžasném pestrobarevném plášti přináší poučný a poutavý příběh i skvělé melodie.

 • Povídání o pejskovi a kočičce
  Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek 8. 12. 2018

  Dětskou knížku Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce zřejmě není třeba příliš dlouze představovat. Příběhy Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata, se staly nesmrtelnými a znají je prakticky všechny generace – od našich prarodičů až po ty nejmenší.

 • Modrovous
  Modrovous 15. 12. 2018

  Středověká legenda o Modrovousovi ožívá na prknech Divadla J. K. Tyla v podobě hororového melodramatu s uhrančivou hudbou a magickými obrazy. 

 • Dům Bernardy Alby
  Dům Bernardy Alby Witold Lutosławski / Krzysztof Penderecki 12. 1. 2019

  Vrcholné dílo španělského dramatika Federica Garcia Lorcy Dům Bernardy Alby, dokončené krátce před autorovou násilnou smrtí v roce 1936, je esencí zvrácených morálních principů, které nutně vedou k tragédii.

 • Veselá vdova
  Veselá vdova Franz Lehár 2. 2. 2019

  Veselá vdova byla prvním vskutku světovým Lehárovým úspěchem. Bez nadsázky lze říci, že každé hudební číslo v této operetě je malý hudební skvost. Za všechny jmenujme píseň Hany Glawari o víle Vilje nebo píseň Danila o jeho hýření v nočním podniku U Maxima.

 • Král Ubu
  Král Ubu Alfred Jarry 9. 2. 2019

  Alfréd Jarry je významný francouzský dramatik, považovaný za předchůdce absurdního divadla. Pro vzpouru proti dobovým konvencím vyvolala premiéra Krále Ubu v roce 1896 skandál, ale hra se dodnes udržela na repertoáru. U nás byly slavné zejména inscenace Osvobozeného divadla a Divadla na zábradlí v režii Jana Grossmana. 

 • Dobře placená procházka
  Dobře placená procházka Jiří Šlitr / Jiří Suchý 16. 2. 2019

  Jedno z nejslavnějších a nejoriginálnějších děl proslulého Semaforu poukazuje s notnou dávkou komediálního nadhledu na působení moci peněz na lidské bytosti a jejich city.

 • Poslední kšeft aneb Kdo je větší kurva
  Poslední kšeft aneb Kdo je větší kurva Jiří Trnka / Vladimír Čepek 2. 3. 2019

  Koprodukční inscenace činohry DJKT Plzeň a ČS Ústí nad Labem.

 • Idomeneo
  Idomeneo Wolfgang Amadeus Mozart 9. 3. 2019

  Mozartův Idomeneo zahajuje řadu skladatelových mistrovských oper. Byl komponován pro Mnichov, kde měl 29. ledna 1781 svou světovou premiéru.

 • Červený a černý
  Červený a černý Edward Elgar 16. 3. 2019

  V jevištně mnohotvárném prostoru Nové scény uvede světově proslulý přední choreograf Youri Vámos příběh ambiciózního Juliana Sorela, zvažujícího červeň vojenské uniformy proti černi kněžské sutany a tragicky milujícího dvě ženy.

 • Iris
  Iris Pietro Mascagni 13. 4. 2019

  Pietro Mascagni je milovníkům opery znám především svou operou Sedlák kavalír. Napsal jich ovšem patnáct a většina z nich se dnes hraje jen výjimečně.

 • Antigona
  Antigona Sofokles 4. 5. 2019

  Síla Sofokla, dramatika antického Řecka, spočívá v moudrosti postoje k životu, dramatické sevřenosti a v básnickém jazyce. Na rozdíl od jiných velikánů své doby nejsou hybatelem děje bohové, ale člověk. Námět čerpal Sofokles z legend o bájném městě Théby.

 • Billy Elliot
  Billy Elliot Elton John / Lee Hall 11. 5. 2019

  Zcela výjimečný anglický muzikál podle stejnojmenného filmu vypráví strhující příběh jedenáctiletého chlapce Billyho, který touží uplatnit svůj neobyčejný taneční talent.

 • Šelma sedlák
  Šelma sedlák Antonín Dvořák 8. 6. 2019

  V operní tvorbě Antonína Dvořáka patří jeho pátá opera Šelma sedlák dnes k neprávem opomíjeným. Libreto k této komické opeře, jejíž děj se odehrává na Domažlicku v 18. století, napsal Josef Otakar Veselý.

 • Plzeňský pověsti
  Plzeňský pověsti Milan Benedikt Karpíšek 15. 6. 2019

  Zábavné písničkové pásmo pro celou rodinu.

 • Alenka v říši divů
  Alenka v říši divů Lewis Carol 22. 6. 2019

  Slavná kniha anglického spisovatele Lewise Carola  Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem inspiruje i po sto padesáti letech neopakovatelnou imaginací, poezií, humorem a hudebností.