CS
pondělí, 03 leden 2022 14:22

Premiéra Srdce v Národním divadle

Taneční drama Srdce inspirované skutečným příběhem se 4. ledna 2022 poprvé představí publiku, a to na Nové scéně Národního divadla v Praze. Projekt vznikl v koprodukci našeho divadla s Agenturou Srdce. Na Nové scéně DJKT budete moci představení zhlédnout poprvé 5. března 2022.

Nejen pro milovníky baletu a jiných forem tanečního umění vznikl odvážný projekt Srdce, který vypráví hluboký lidský příběh. Transplantace srdce je jedním z neuvěřitelných zákroků moderní medicíny. Letos uplyne 100 let od narození jihoafrického kardiochirurga, profesora Christiaana Neethlinga Barnarda, který jako první provedl úspěšnou transplantaci srdce. Navzdory tomu, že od tohoto neuvěřitelného zákroku uplynulo více než 50 let, stále zůstává transplantační medicína opředena mnoha mýty i spoustou otázek. Tíha osudu a chvíle, kdy se člověk stane dárcem srdce, jsou tak emotivní, že se slovy nedají popsat. Snad hudba a tanec mohou vyjádřit radost, ale i smutek a bolest, které provázejí toto vítězství lékařské vědy. 

Autorkou příběhu je lékařka Milana Pokorná. K realizaci svého originálního projektu oslovila sólistu baletu DJKT Richarda Ševčíka, choreografa s citem pro vykreslení jednotlivých postav a darem vyprávět příběh pohybem. Velký prostor ponechala autorům hudební předlohy, rockovým hudebníkům a skladatelům Janu Rejentovi a Pavlu Lochmanovi. Strhující taneční drama, které je inspirované skutečným příběhem, věnovali autoři projektu všem, kteří své srdce darovali, když již sami nemohli dál.

Pokud Vás projekt oslovil, další informace nalezene také na webu agenturasrdce.cz.

 

 01_Macbeth_NsO_858x246.jpg

01_Macbeth_NsO_858x164.jpg