CS
pátek, 17 prosinec 2021 15:54

Premiéra Chytré horákyně

Premiéra zbrusu nové divadelní adaptace pohádky Boženy Němcové Chytrá horákyně z pera Kláry Špičkové a v režii Víta Maloty se odehraje už zítra od 17.00 na Malé scéně. Tato inscenace činoherního souboru potěší děti a milovníky pohádek, jejichž kouzlo nestojí na fantaskním příběhu, ale „jen“ na vtipu a důvtipu.

Právě pohádky nám dávají odpovědi na nejednu životní situaci. Učí nás od dětství správného rozhodování a pomáhají nejen dětem nacházet sílu a odvahu i v zdánlivě bezvýchodné situaci,“ uvádí autorka divadelní adaptace známé pohádky Klára Špičková a pokračuje: „Věděla to i Božena Němcová, která pohádky se zájmem sbírala a jedinečným způsobem převyprávěla. V letošní sezóně uplyne od její smrti už sto šedesát let a my uvádíme Chytrou horákyni jako malou připomínku této známé české spisovatelky.“ Režisérem pohádky, v níž se střetne svět přírody a života na vysoké noze, je Vít Malota, scénu a kostýmy vytvořila Iva Ščerbáková, hudba pochází z dílny hudebního Dua MíZa. V titulní roli se objeví jako host čerstvá absolventka JAMU Denisa Cupáková, která přechytračí a za muže pojme Libora Stacha. V dalších rolích se objeví bardi souboru – Pavel Pavlovský, Monika Švábová, Jana Kubátová, Jaroslav Matějka a Miloslav Krejsa. Spolupracovat na inscenaci budou také dětští herci studia DDD.

Vstupenky mohou diváci zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka. Diváci jsou v povinni při návštěvě divadla dodržovat aktuální mimořádná opatření.