CS
čtvrtek, 16 duben 2020 15:53

Představení u Vás doma!

Připravili jsme pro Vás úplnou novinku – pracovní záznamy našich vybraných představení pro Vás budou po omezenou dobu ke zhlédnutí on-line. Prohlédněte si program, ať víte, kdy je můžete sledovat. Pusťte své oblíbené herce až k sobě domů!

Říká se, že vztahy na dálku nikdy nevydrží. Také se říká, že výjimka potvrzuje pravidlo. My chceme věřit raději tomu druhému tvrzení. Doufáme, že Váš vztah k našemu divadlu ani po tak dlouhém odloučení neopadne a že nám zachováte svou věrnost. Abychom mohli být i na dálku tak trochu spolu, připravili jsme si pro Vás několik pracovních záznamů našich odehraných inscenací. Je to zároveň i naše malé poděkování za Vaši dosavadní přízeň a za to, že Váš vztah divadlu i v této nelehké době přetrvává!

 

Program on-line premiér pracovních záznamů divadelních inscenací

 

17. dubna 2020 od 18.00 Plzeň 1953

19. dubna 2020 od 09.00 Živá voda

20. dubna 2020 od 18.00 Život je sen

 

Plzeň 1953

Jako první budete moci shlédnout hru Plzeň 1953. Komorní inscenace byla vytvořena přímo pro naše divadlo. O dramatizaci tzv. Plzeňského povstání se postaral scénárista a režisér Ján Šimko. Vycházel přitom z výpovědí pamětníků i historických pramenů. Ačkoli se hra pohybuje v rovině fikce a postavy jsou dílem autora, zachycuje náladu pohnuté doby z jiného, méně známého úhlu. Jak se vzpoura Plzeňáků promítla do světa divadla, který se mnohdy zdá jako by stál mimo čas?

Video bude zveřejněno od 17. dubna od 18.00 do 24. dubna 18.00.

 

Živá voda

Druhým záznamem, kterým se budete moci doma potěšit, je pohádkový příběh Živá voda. Inspirací byla tentokrát pohádka Karla Jaromíra Erbena. Dílem Kláry Špičkové se klasická pohádka dostala na divadelní prkna. A nyní i k Vám domů! Rolí tří bratrů se zhostili tři charizmatičtí, dnes již bývalí, členové činoherního souboru – Jan Plouhar, Marek Adamczyk a Ondřej Rychlý.

Video bude zveřejněno od 19. dubna od 09.00 do 26. dubna 09.00.

 

Život je sen

Na programu je také klasické barokní drama Život je sen. Hra je pojetím stěžejního motivu pro dramatiky všech dob – vnitřního souboje jedince, zápasu protikladů v nitru člověka. Inscenace je vystavěna na výrazných hereckých výkonech, intenzivních emocích a vychází ze silného životního příběhu. Prostě činohra se vším všudy!

Video bude zveřejněno od 24. dubna od 18.00 do 1. května 18.00.

 

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.