CS
úterý, 20 říjen 2020 00:00

Porce muzikálu každý den – MuzTV

V reakci na vládní nařízení, která nejprve ukončila veřejné hudební produkce, a následně vedla k úplnému uzavření divadel, spustil muzikálový soubor vlastní on-line projekt. Začal vysílat jedinou muzikálovou televizi u nás – MuzTV. Můžete ji sledovat každý den. Naservíruje zajímavosti, zábavu i inspiraci. To vše okoření nejrůznější workshopy, rozhovory a chybět nebudou samozřejmě ani písně, po kterých se nám všem tak stýská. Muzikál jde k Vám blíž!

Nápad se zrodil v hlavě šéfa muzikálu Lumíra Olšovského, a jeho kolegové ze souboru se myšlenky samozřejmě nadšeně ujali. Natočili si vlastní znělku a společně vymysleli pestrý a nápaditý program. „Pro některé z nás je to jediná záchrana, jak se z toho nezbláznit, protože představení nám chybí, chybí nám hraní, chybí nám zpívání“ popisuje Charlotte Režná jeden z důvodů, proč se do natáčení muzikálové televize pustili. Především jim však jde o to, aby neztratili kontakt se svými diváky a fanoušky.

Když už se do takového projektu pustili, rozhodli se rovnou využít příležitost ukázat Vám čemu se věnují, když zrovna nejsou v divadle. Představí se Vám tak, jak je neznáte. Každý si připravil svůj pořad, podle toho, co mu je krom zpívání a hraní nejbližší. „Čerpali jsme z předností, které máme jiné kromě zpěvu, tance a herectví. Co kdo umí, o co se zajímá, co bychom divákům a fanouškům mohli ukázat, když máme zákaz našeho řemesla. Rubriky vyplynuly automaticky z toho, kdo je na co šikovný, ale v divadle to nepoužíváme,“ popisuje Charlotte. Mezi pravidelné rubriky tak patří cvičení, tvoření či vaření.

Zajímavým zpestřením pro všechny návštěvníky divadla je rubrika Za oponou, která přináší jedinečnou příležitost nahlédnou tam, kam se divák běžně nepodívá. Postupně představí profese, které mají v divadle nezastupitelnou roli a bez nich by se prostě hrát nemohlo. Přesto zůstávají ukrytí v zákulisí a divák se s nimi nesetká. Jsou jimi profese jako strojník, osvětlovač či inspicient. „Chceme vytrvat minimálně tak dlouho, dokud nás bude někdo omezovat. Dáváme tomu čas, který bychom věnovali zkoušení a hraní. Jakmile se vrátíme do normálního pracovního procesu, pak bychom v tom chtěli setrvat, i když nebude možné dělat vysílání v takovém rozsahu jako teď,“ dodává Charlotte.

Všechny díly MuzTV najdete zde: https://bit.ly/31v9ZUu