CS
čtvrtek, 10 únor 2022 10:07

Podporujeme Mezinárodní den epilepsie

Každoročně na 2. pondělí v únoru připadá Mezinárodní den epilepsie. Ten připomíná, jak se s tímto onemocněním žije, jak se k lidem s epilepsií chovat nebo jak jim pomoci. Na vyjádření naší podpory iniciativě bude budova Nového divadla svítit 14. února jen fialově.

Epilepsie je nejčastějším neurologických onemocněním na světě. Uvádí se, že se s ním potýká dokonce 1 ze 100 lidí. Velice snadno se tak v průběhu svého života můžeme setkat s někým, kdo prodělává tzv. epileptický záchvat. Zároveň v různých zdrojích narážíme na řadu mýtů a polopravd, které se spolky, věnující se epilepsii, snaží uvádět na pravou míru. V neposlední řadě se pak angažují v problematice zaměstnanosti lidí trpících epilepsií a odbourávání dalších překážek, které jim společnost klade. Spolu s námi budou 14. února 2022 svítit monumenty a významné budovy po celém světě.

Pokud chcete věnovat chvíli tomuto významnému dni a dozvědět se, jak podpořit spolek Epistop, který pomáhá právě osobám s epilepsií, vše najdete zde: www.epistop.cz/

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.