CS
pondělí, 06 prosinec 2021 12:35

Plzeňský balet pro Nicolase

Vážení diváci, srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Plzeňský balet pro Nicolase, která je naplánována na středu 8. prosince 2021 od 17.30 ve Foyer Vendelína Budila ve Velkém divadle. Slavnostní otevření prodejní výstavy fotografií Zbyňka Raboně se uskuteční před reprízou baletu Don Quijote, na kterou si návštěvníci vernisáže mohou zakoupit vstupenky na zvýhodněnou cenu.

Černobílé fotografie zachycují osobnosti baletního souboru v notoricky známých i méně okoukaných zákoutích Plzně. Některé fotografie jsou civilní, jiné mají taneční podtext. Jedno však mají společné – odhalují krásu tanečního těla. Projekt však nemá za účel pouze zviditelnit baletní soubor DJKT a představit tanečníky veřejnosti. „Chtěl jsem využít tento nápad na podporu jedince a zároveň pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje,” objasňuje Karel Audy, sólista baletu DJKT a kreativní producent výstavy v jedné osobě.

Iniciátoři projektu se proto rozhodli, že plánovaná výstava bude prodejní a z fotografií vytvořili také kalendář na rok 2021. Výtěžek z prodeje kalendáře ve výši 40 000 Kč byl v dubnu předán rodičům malého Nicolase, kterému byl v 7 měsících diagnostikován nádor na mozku. „Hlavním cílem výstavy je tuto náročnou léčbu finančně podpořit. Věříme, že nejen naše fotografie, ale hlavně smysl a důvod našeho snažení, se bude jevit jako sympatický počin našeho souboru,” dodává Audy.

Výstava Plzeňský balet pro Nicolase bude ve Foyer Vendelína Budila k vidění do 6. února 2022.

Zvýhodněné vstupenky v hodnotě 50 korun si diváci mohou pořídit v divadelní pokladně ve vestibulu Velkého divadla hodinu před začátkem představení.

Upřímné poděkování patří všem, kteří se na projektu podíleli.