CS
středa, 16 březen 2016 10:31

„Plzeň se stala mým druhým domovem,“ říká sympatický pěvec, který právě zkouší roli Macduffa v chystané operní inscenaci Macbeth

 

Tenorista Paolo Lardizzone, představitel Radama, Edgara, Turidda a Cania v operách DJKT, se v pátek 11. března sešel se svými fanoušky z Klubu přátel Divadla J. K. Tyla. Klub tak oslavil 50 leté výročí své existence. Oblíbený italský pěvec přišel na setkání i se svou manželkou Cecilií, která rovněž působí v plzeňském divadle, zpívá ve sboru v inscenaci Edgar. 

Oba manželé působili velmi přátelsky a skromně a nebyla nouze ani o veselé historky.  Paolo například prozradil, že do Plzně přijíždí rád a cítí zde pozitivní energii:  „Dostal jsem nabídku zpívat v Káhiře v Aidě, ale když mi zavolal Martin Otava s nabídkou role Macduffa ve Verdiho opeře Macbeth, neváhal jsem ani minutu.“ Stejné pocity má i Cecilia: „Musím poděkovat všem kolegům ze Sboru opery DJKT, chovají se ke mně velmi přátelsky.“ Lardizzonovi si s sebou do Plzně často berou i svou šestiletou dceru Marii Stellu. Ta ráda jezdí s rodiči tramvají, takže už dokonce umí jednu českou větu: Příští zastávka, Hlavní pošta. A na co se Paolo právě nejvíc těší? „Těším se na své první profesní setkání s Evou Urbanovou 19. března v Sedláku kavalírovi a komediantech.“ Kromě Evy Urbanové a Paola Lardizzoneho vystoupí v tomto představení i Vladimír Chmelo, sólista předních světových scén včetně metropolitní opery v New Yorku.