CS
čtvrtek, 09 březen 2017 15:10

Petr Malásek přeje Liboru Vaculíkovi

10. března oslaví významné životní jubileum stálý host baletu DJKT, choreograf Libor Vaculík. 

Ke gratulacím, které už jsme otiskli v naší Divadelní revue se připojuje i skladatel Petr Malásek, se kterým Libor Vaculík dlouhodobě spolupracuje. Společně vytvořili i baletní inscenaci Slečna Julie, kterou můžete vidět na Malé scéně. Repríza 12. března bude spojena s velkým narozeninovým překvapením!

Milý Libore, není to tak dávno,

tuším, že v roce 1993, kdy jsme se poprvé setkali na chodbě před baletním sálem tehdejšího Smetanova divadla a tys se mnou nepromluvil ani slovo. Připravil jsem Ti totiž jednu část hudby do Malého pane Friedemanna v hodně lichém a nepravidelném taktu, čímž jsem si vysloužil tolik přívlastků, že se červenal i “Beďo” Bednárik, který to celé režíroval… Od té doby uběhlo téměř 25 let, my máme spolu na kontě dalších asi 16 velkých tanečních či muzikálových "děťátek” a některé z nich si žijí poměrně dlouhým a vytrvalým životem na mnoha českých scénách. Mají ale jedno společné: krom té zmíněné inkriminované pasáže z Malého pana Friedemanna je jejich hudební složka pěkně pravidelná, choreograficky přívětivá a uchu lahodící, tak, jak to má být. Snad díky tomu jsem od té doby z tvých úst na mou adresu neslyšel ani jedno neslušné slovo. A to musí ocenit každý, kdo tě trochu zná!!!:-) Těch 25 let mi uběhlo jako voda, možná proto, že se hezké věci do stárnutí nepočítají a já jich díky naší spolupráci a Tvým inscenacím prožil strašně moc. A díky této zkušenosti jsem u příležitosti Tvých “druhých třicetin” přesvědčen, že všechny ty nápady, které se Ti rodí v hlavě, k Tobě nějaké stárnutí ještě dlouho nepustí!

Takže, milý Libore, všechno nej, hodně zdraví, štěstí, nápadů a dobrých lidí kolem sebe, ať jsou všechna představení, které máš ještě před sebou, ještě daleko úspěšnější, než si umíme představit, a hlavně už žádné liché a nepravidelné takty. Ani v hudbě, ani v životě!!!

S úctou, Petr Malásek