uvodka opera R 1100x175

Peter Dvorský uvádí OPERNÍ HVĚZDY ZÍTŘKA (2016)

Koncert vítězů Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka

Koncert moderuje a osobními vzpomínkami provází Peter Dvorský.

 

  • scéna Velké divadlo
  • premiéra 12. 11. 2016
  • věkové zařazení Bez věkového omezení
  • Dirigent:
    František Drs
    Hraje:
    Karlovarský symfonický orchestr

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka vznikla před více než 45 lety v Karlových Varech. Každoročně se jí účastní 80–110 pěvců z celého světa. Vítězství v soutěži pomohlo nastartovat úspěšnou kariéru takovým osobnostem, jakými jsou Gabriela Beňačková, Eva Urbanová, Adam Plachetka nebo Richard Samek. Není bez zajímavosti, že mezi laureáty soutěže jsou i tři představitelky Taťány v inscenaci DJKT Evžen Oněgin: Ivana Veberová, Eliška Gattringerová a Katrin Targo. V mezinárodní porotě v čele s Peterem Dvorským pravidelně zasedá i ředitel DJKT Martin Otava.

Mladé pěvce uvede na scénu Velkého divadla v Plzni ředitel Divadla J. K. Tyla Martin Otava.

Doprovodem pro vítěze 51. ročníku bude Karlovarský symfonický orchestr, který povede dirigent František Drs.

Po koncertu se ve Foyer Velkého divadla koná autogramiáda Petera Dvorského a laureátu souteže.

Sleva pro předplatitele 15 procent na dvě vstupenky v pokladnách Předprodeje DJKT, Smetanovy sady 16, Plzeň.

 

Program koncertu vítězů a laureátů

G. Bizet: CARMEN - předehra

 

Patricia Janečková (Slovensko / Slovakia)

G. Verdi: RIGOLETTO - Gilda (Caro nome…)

 

Hoeup Choi (Jižní Korea / South Korea)

G. Verdi: RIGOLETTO - Rigoletto (Cortigiani, vil razza dannata…)

 

Ella Petnichenko (Ukrajina / Ukraine)

G. Puccini: LA BOHÈME - Mimi (Sì, mi chiamano Mimi...)

 

Abildin Kudaibergen (Kazachstán / Kazachstan)

G. Puccini: LA BOHÈME - Rodolfo (Che gelida manina…)

 

Ivana Pavlů (Česká republika / Czech Republic)

G. Verdi: LA FORZA DEL DESTINO - Leonora (Pace, pace…)

 

Andrii Kharlamov (Ukrajina / Ukraine)

A. Borodin: KNJAZ IGOR - Igor (Ni sna, ni otdycha)

 

Zdislava Bočková (Česká republika / Czech Republic)

Gounod: ROMÉO ET JULIETTE - Juliette (Je veux vivre…)

 

 - Přestávka / Intermisson -

 

Tadeáš Hoza (Česká republika / Czech Republic)

Dvořák: ŠELMA SEDLÁK - Kníže (Kdo jest, jenž slovy napoví…)

 

Slávka Zámečníková (Slovensko / Slovakia)

A. Dvořák: ARMIDA - Armida (Za štíhlou gazelou…)

 

Jan Hnyk (Česká republika / Czech Republic)

A. Dvořák: RUSALKA - Vodník (Běda, běda…)

 

Kamil Bień (Polsko / Poland)

P. I. Čajkovskij: JEVGENIJ ONĚGIN - Lenskij (Kuda, kuda vy udalilis…)

 

Ksenia Khovanova (Ruská federace / Russian Federation)

G. Verdi: IL TROVATORE - Leonora (Tacea la notte placida…)

 

Myroslava Havryliuk (Ukrajina / Ukraine)

G. Donizetti: LA FAVORITA - Leonora (Fia dunque vero…)

 

Seongsoo Ryu (Jižní Korea / South Korea)

F. Cilea: L’ARLESIANA - Federico (E la solita storia del pastore…)

 

Lucie Kaňková (Česká republika / Czech Republic)

A. Thomas: MIGNON - Philine (Oui, pour ce soir… Je suis titania la blonde…)