CS
pondělí, 14 prosinec 2020 07:32

Pavel Režný převzal medaili města Plzně

Čerstvého držitele divadelní Ceny Thálie 2020 Pavla Režného přijal v pátek 11. prosince plzeňský primátor Martin Baxa. Doprovázel ho pan ředitel Martin Otava, Charlotte Režná, šéf muzikálu Lumír Olšovský. Pan primátor Pavlovi jako poděkování za reprezentaci města a ocenění za mimořádné jevištní výkony předal stříbrnou pamětní medaili města Plzně. 

Na setkání samozřejmě nechyběla Thálie - skleněná plastika v podobě stylizované divadelní masky, kterou se Pavel Režný pochlubil. Cena putovala do jeho rukou za roli Smrti v muzikálu Elisabeth, který měl premiéru v listopadu minulého roku v režii šéfa souboru muzikálu Lumíra Olšovského. Z užší nominace se za titulní roli v tomto muzikálu radovala také Michaela Štiková Gemrotová a širší nominaci získali alternace obou - Soňa Hanzlíčková a Jan Kříž. Širší nominací se dále pyšní Pavel Klimenda a Lukáš Ondruš za výkony v muzikálu Green Day’s American Idiot. V kategorii opera pak byli širší nominací ohodnoceni umělci Václava Krejčí Housková za titulní roli v opeře Carmen a Jaroslav Březina a Jan Hnyk za role v opeře Šelma sedlákCelkem jsme se radovali z 9 nominací, po Národním divadle v Praze jsme se tak co do počtu nominací stali druhým nejúspěšnějším divadlem.

Návštěva u pana primátora Baxi byla pomyslným završením mimořádně úspěšného roku pro náš muzikál. „Je to pro mě nádherné a neskutečné ocenění mojí práce, ještě nedávno bych si nedovedl představit, že ho někdy dostanu. Cena je pro mě důležitá, ale já ji neberu jako cíl mé umělecké práce, ale spíše jako cestu,“ řekl Pavel. Všichni se tedy již těšíme, jaké další strhující výkony nás nejen od držitele Thálie, ale také od jeho talentovaných kolegů čekají v příštím roce.