CS
pátek, 03 únor 2017 15:25

Nová Madama Butterfly sklidila úspěch

Ještě jste neviděli naši novou operu Madama Butterfly? Přijďte se podívat, jak to sluší a hlavně skvěle zpívá Věře Poláchové jako Cio-Cio-San a Paolu Lardizzonemu jako Pinkertonovi. 

Premiérové publikum bylo nadšené a chválou nešetří ani kritika: „Martinu Otavovi se podařilo vytvořit příjemně poetické ladění díla na půvabné, intimitu navozující scéně Pavla Kodedy, držící se pohledu na tradiční Japonsko, které zrcadlí romantizujícím pohledem. Tradiční japonská zahrada s můstky, sakura, jež odráží osud Čo-Čo-San, rozkvetlé květy vystřídá odkvétající torzo. Nápaditý je závěr, kdy se můstky spojují v dlouhý most, po kterém hrdinka díla odchází do černého tunelu, chápaného zde coby nová dimenze života. Režijní řešení závěru se mi jeví jako výborná idea, má logiku, která je nosná, zbavena falešného patosu. Příjemný půvab inscenace umocňují působivé kostýmy výtvarnice Dany Haklové, respektující tradiční japonskou estetiku a zároveň nijak nepohrdající efektem,“ napsal Jiří Fuchs pro Operu Plus

V pátek 3. února vystoupí v titulní roli další výborná sopranistka, která Cio-Cio-San ztvárnila také v Národním divadle a ve Státní opeře, Jitka Burgetová.