CS
úterý, 08 březen 2016 14:59

Nominujte své oblíbence na Uměleckou cenu města Plzně!

Věděli jste, že můžete navrhnout své oblíbené osobnosti Divadla J. K. Tyla na Uměleckou cenu města Plzně za rok 2015? V loňském roce získal cenu za mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let Richard Ševčík, za vytvoření baletní inscenace Obraz Doriana Graye. I vy můžete rozhodnout o tom, ke komu tato cena poputuje v letošním roce.

Až do konce března můžete zasílat své návrhy poštou, nebo pomocí elektronického formuláře na webových stránkách města Plzně: 

http://www.plzen.eu/obcan/urad/magistrat-mesta-plzne/urad-sluzeb-obyvatelstvu/odbor-kultury/clanky-ok/vyzva-k-podavani-navrhu-na-udeleni-umelecke-ceny-mesta-plzne-za-rok-2015.aspx

Hlasovat můžete v následujících kategoriích:

a) Cena za mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let,

b) Cena za mimořádný umělecký počin pro umělce nad 30 let",

c) Cena za celoživotní dílo ("síň slávy"),

d) Cena "Společnost přátelská umění a kultuře" / "Mecenáš(ka) plzeňské kultury",

e) Cena za významnou kulturní událost roku.

My si myslíme, že Cenu za celoživotní dílo by si zasloužil tanečník Jiří Žalud, který je se s plzeňským divadlem spojen neuvěřitelných 60 let, nebo vynikající herec Pavel Pavlovský. Cena pro umělce nad 30 let by mohla putovat třeba k sympatické sopranistce Ivaně Veberové, která už má na svém kontě Cenu Thálie. A významná kulturní událost roku? Pamatujete krásnější open air koncert, než Noc s operou 2015? 

Koho byste ocenili vy? Váš názor nás zajímá. A nezapomeňte hlasovat! 

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.

Muzikál_858x246.jpg