CS
úterý, 06 říjen 2020 08:37

Noc literatury Plzeň 2020

Noc literatury proběhne 7. října od 18 do 23 hodin. Číst se bude také v jedné z budov DJKT, a to konkrétně v Divadelních dílnách v Kovářské ulici. Prostory, které organizátoři akce zvolili, nejsou veřejnosti běžně přístupné. Účastníci se totiž podívají do skladu divadelních kulis a nábytku. Určitě stojí za to navštívit také další literární zastávky a zapojit se tak do soutěže o zajímavé ceny! Podívejte se, kam se můžete vydat.

Noc literatury je kulturní událostí, která nabízí široké veřejnosti příležitost seznámit se netradičním způsobem s tvorbou současných evropských spisovatelů. V letošním roce se bude číst na místech, která nejsou běžně přístupná. Každých třicet minut se čte stejný text, tudíž můžete začít na jakémkoliv místě a objevovat místa/texty v libovolném pořadí. Stejně jako v loňských letech bude naše noční literární pouť Plzní také soutěží – navštivte alespoň 5 ze 7 míst, sbírejte razítka a soutěžní kartu přineste do sobotního dopoledne na vrátnici SVK PK do označeného boxu. Všichni účastnící obdrží drobné odměny, na 5 vylosovaných čekají zajímavé ceny od všech partnerů Noci literatury v Plzni. Losování proběhne 12. 10. ve 12.10h živě na Facebooku SVK PK.

Jako bonus naleznete v programu NL originální kartu na sbírání podpisů interpretů. A ne lecjakých! Jde do toho s námi 7 statečných z pražského divadla Sklep.

Programy a mapy jsou k vyzvednutí na všech čtecích místech, v Infocentru města a Informačním centru Plzeňského kraje na náměstí Republiky.

KDO? CO? KDE?

Václav Marhoul: Německo – Nino Haratischwili: Osmý život (pro Brilku)
Stará synagoga

Jana Hanáková: Slovensko – Vanda Rosenbergová: Tri smrtky sa plavia
dílny Divadla Josefa Kajetána Tyla

Lenka Vychodilová:  Estonsko – Andrus Kivirähk: Muž, který rozuměl hadí řeči
komiksový koutek, Knihovna města Plzně

Tomáš Hanák: Belgie – Stefan Hertmans -Válka a terpentýn
půda, Studijní a vědecká knihovna PK

David Noll: Portugalsko – Jose Eduardo Agualusa: Prodavač minulosti
sklepní klubovna, děkanát FF ZČU

Lenka Andelová: Velká Británie – Kate Atkinsonová: Přepis
Národopisné muzeum Plzeňska, ZČM

Marta Marinová: Dánsko – Anne Catherine Bomannová, Agathe
výstavní síň Masné krámy, Západočeská galerie

 

Knihkupectví KOSMAS na Klatovské během literárního večera speciálně otevře svůj stánek na recepci SVK PK. A co víc? K nákupu zde budou připraveny knihy se slevou 15%, jejichž ukázky v průběhu večera uslyšíte.

Všechny informace naleznete na webu a sociálních sítí SVK PK.

Letos akce proběhne ve výjimečných podmínkách, proto prosíme všechny účastníky o dodržování pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví. Na všech místech je maximální účast na jednom čtení stanovena 10 osob, před vstupem do vnitřních prostor použijte dezinfekci rukou a po celou dobu mějte nasazenou ochranu nosu a úst. Neshlukujte se u vstupů do budov, dodržujte rozestupy, poslouchejte pokynů organizátorů. Děkujeme mnohokrát!

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.