CS

web banner univerzal

čtvrtek, 01 listopad 2018 08:26

Noc divadel s DJKT – unikátní příležitost jak nahlédnout za oponu

Noc divadel, které se DJKT účastní již popáté nabídne v sobotu 17. listopadu od 18.00 v Novém divadle a od 21.30 ve Velkém divadle všem zájemcům o netradiční zážitky výjimečný program. 

Tentokrát bude mít možnost každý návštěvník odhalit tajemství divadelních technologií a za asistence odborníků z umělecko-technického provozu zjistit, jak fungují světla, točna, jak pracují zvukaři či osvětlovači. Vedle technických pracovníků v čele s vrchními mistry obou budov, budou návštěvníky bavit i oblíbení umělci. Oproti minulým ročníkům nejsou návštěvníci vázaní na určitou hodinu, ale mohou si sami zvolit, kdy divadlo navštíví a mohou se zdržet podle svého uvážení až do půlnoci, kdy program v obou budovách končí.

Noc divadel je celoevropský projekt založený roku 2008 a je vystavěn na stejném principu jako Noc muzeí či Noc kostelů. Jeho cílem je představit divadla a divadelní soubory v jiné formě, než na jakou jsou diváci zvyklí a v době, kdy už bývají divadelní budovy prázdné a klidné… Česká republika se poprvé Noci divadel účastnila v roce 2013 a zapojilo se do ní 80 profesionálních i amatérských divadelních souborů. Přišlo více než 40 000 návštěvníků. Letos se koná už šestý ročník a koordinátorem pro Českou republiku je Institut umění - Divadelní ústav.

Vstupenky k zakoupení od 1. listopadu v pokladně předprodeje za cenu 100 Kč, pro děti zvýhodněné vstupné  v ceně 50 Kč.

Macbeth_web_1100x445_vstupenky.jpg