CS
úterý, 16 květen 2017 11:07

Na scénu! - festival muzikálových nadějí

Přijďte se podívat na naděje muzikálového divadla! Nultý ročník festivalu NA SCÉNU! chce diváky seznámit s mladými absolventy muzikálových škol a zároveň s novou původní domácí muzikálovou tvorbou.

Letos se můžete těšit na působivý muzikál mladých brněnských autorů „Figarka“ podle světoznámé komedie Figarova svatba, bláznivou muzikálovou revui „Jeptišky“, koncert muzikálových hitů „Já půjdu dál“ a kabaretní férii „Krvavá Henrieta aneb Jedno jaro v Paříži“. Doplňkovou součástí programu festivalu je i původní český muzikál „Marilyn“ z repertoáru DJKT.

Program:

FIGARKA
Lukáš Janota, Petr Štěpán, Miroslav Ondra
Divadlo na Orlí - Divadelní fakulta JAMU v Brně

Kdo by neznal všehoschopného sluhu Figara, jeho milou Zuzanku či záletného hraběte Almavivu? Za více než 230 let od doby, co byla poprvé uvedena na jevišti, pobavila Beaumarchaisova Figarova svatba mnoho generací a dočkala se také spousty dalších verzí a úprav. Skvělá komedie plná lásky, nástrah, intrik a nedorozumění se stala inspirací také pro zbrusu nový hudební spektákl s písničkami Lukáše Janoty. A proč vlastně název Figarka? Ani Mozartově opeře nikdo jinak neřekne. A hlavně: jako vždycky se ukáže, že největším intrikánem není ani tak slovutný Figaro, nýbrž jeho snoubenka a budoucí žena Zuzanka – prostě Figarka.
12. června 2017 v 18 hodin na Malé scéně DJKT - vstupenky zde

JEPTIŠKY
D. Goggin
Mezinárodní konzervatoř Praha

Máte chuť na dobrou polévku? Máte náladu na skvělou muzikálovou komedii? Máte dobré srdce a chcete podpořit sestry z Hobokenu? Přijďte na Jeptišky! Zábavná muzikálová revue nabízí nejen skvělá hudební a taneční čísla, ale především velkou porci zábavy! Autor Jeptišek Dan Goggin se původně domníval, že napsal muzikálovou komedii, která pobaví přátele a pár platících diváků navíc, Jeptišky se však nakonec staly druhým nejhranějším off-broadwayským muzikálem v historii.
14. června 2017 v 18 hodin na Malé scéně DJKT - vstupenky zde

JÁ PŮJDU DÁL
Absolventi Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka

Šest mladých talentů hudební a divadelní scény, z nichž většinu mohou plzeňští diváci znát i z jejich působení v DJKT, představují průřez největšími hity posledního století za doprovodu živého orchestru. Dramaturgie koncertu je sestavena z písní spadajících do různých žánrů i hudebních období s akcentem na populární hudbu posledních let. Třetí ročník tohoto galakoncertu bude velkou hudebně-taneční show.
15. června 2017 v 18 hodin na Malé scéně DJKT - vstupenky zde

KRVAVÁ HENRIETTA aneb Jedno jaro v Paříži
Jan F. Fischer, Oldřich Daněk
Pražská konzervatoř

Podkladem pro muzikál Krvavá Henrietta se stala skutečná událost z jara roku 1914. Manželka ministra financí Francouzské republiky Henriette Cailloux zastřelila v redakci vlivného deníku Figaro jeho editora Gastona Calmetta. Údajně na obranu svého manžela, o němž Figaro otiskl nepravdivé informace. Byla obviněna z vraždy, ale za čtvrt roku osvobozena. Příběh lásky a vraždy posloužil Oldřichu Daňkovi k napsání duchaplného textu o jednom báječném jaru v Paříži, plném volnosti a svobody, ale i mocenských ambicí. 
16. června 2017 v 17 hodin na Malé scéně DJKT - vstupenky zde

Vstupné na všechna hostující představení je pouze 90 Kč.