pondělí, 11 červen 2018 12:25

NA SCÉNU! - festival muzikálových nadějí

NA SCÉNU! – to je výstižný název pro festival muzikálových nadějí, jehož první ročník proběhne v týdnu od 19. do 24. června 2018 na Malé scéně DJKT.

 

Cílem festivalu je diváky seznámit s tím nejlepším, co české muzikálové školy nabízejí - Plzeň tak bude mít jedinečnou možnost podívat se na budoucí hvězdy muzikálového divadla a zúčastnit se doprovodného programu v podobě workshopů, seminářů a přednášek. Celý program obohatí i soubor muzikálu DJKT, a to veleúspěšným Sweeney Toddem.

Program prvního ročníku festivalu je mimořádně zajímavý a pestrý. Představí se celkem čtyři školy, přičemž obě pražské konzervatoře vystoupí rovnou se dvěma představeními. Návštěvníci uvidí například retro muzikál Tajný deník Adriana Molea z Divadla na Orlí v podání absolventů brněnské JAMU, studentskou verzi populární komedie o partnerských vztazích Miluji tě, ale… má to háček nebo scénický koncert inspirovaný kariérou a životem jedinečné zpěvačky Barbry Streisandové s názvem Evergreen.

Během celého festivalu mohou diváci navštívit doprovodný program. Mimo jiné jsou pro zájemce připraveny taneční lekce pod vedením Simona Eichenbergera či Denisy Kubášové, workshopy amerického režiséra a choreografa Steva Josephsona či herce, režiséra a šéfa souboru muzikálu DJKT Lumíra Olšovského, nebo lekce jevištní mluvy s Evou Spoustovou. Pozvání také přijala Hana Pecková, operní pěvkyně, která vnáší svým know-how nový pohled na pěvecké styly i interpretaci rolí.

Vstupenky na hlavní program je možné zakoupit v pokladnách DJKT, na webových stránkách divadla nebo v síti Plzeňská vstupenka. Vstupenky na doprovodný program k zakoupení v pokladně předprodeje, Smetanovy sady 16, Plzeň. Rezervace na doprovodný program na e-mailu nascenu@djkt.eu.

Využít můžete také výhod festivalového pasu, jenž Vám umožní vstup na všechna představení i na doprovodný program s výraznou slevou (k zakoupení pouze v pokladnách DJKT).

Více o programu

Více o doprovodném programu

 

 

 Nabucco_858x246.jpg