CS

Miluju tě, ale ... (2010)

Joe DiPietro a Jimmy Roberts
 • scéna Komorní divadlo
 • premiéra 25. 9. 2010
 • věkové zařazení Od 14 let
 • Režie:
  Antonín Procházka
  Hudební nastudování:
  Pavel Kantořík
  Scéna a kostýmy:
  Karel Glogr
  Choreografie:
  Pavel Strouhal
  Dramaturgie:
  Jiří Untermüller
  Asistent režie a choreografie:
  Jan Kaleja
  Korepetice:
  Pavel Kantořík,
  Táňa Vaněčková
  Inspicient:
  Zdeněk Šlajchrt
  Nápověda:
  Libuše Staňková
 • Žena 1:
  Soňa Borková
  Žena 2:
  Kateřina Šildová
  Muž 1:
  Bronislav Kotiš
  Muž 2:
  Roman Vojtek
  Housle:
  Kateřina Palátová,
  Veronika Dobrovolná
  Klavír:
  Jan Braun,
  Erich Ciompa
  Bass:
  Daniel Eberle,
  Vojtěch Šatra

Muzikál I Love You, You’re Perfect, Now Change (Miluju Tě, jsi príma, ale rychle se změň!) měl premiéru v New Yorku v roce 1996, stal se muzikálem roku a také nejdéle hranou hudební komedií v historii Off-Broadway. Byl uveden ve více než 150 městech světa.

Aktéry komedie jsou lidé různého věku a různorodých povah, přesto jsou jednotlivé scény obecně charakteristické vždy pro určitou etapu partnerského života. Jsou řetězeny tak, že vlastně mapují vývoj vztahu muže a ženy od první schůzky až po ztrátu životního partnera. Díky autorskému nadhledu má člověk pocit, že většina těch situací je mu důvěrně známá, každý najde něco, co se ho dotkne – možná i trochu drsně.

Režisér Antonín Procházka ke hře podotýká: „Ženské či mužské vklady do vzájemného vztahu (v kladném i záporném smyslu) bych moc nerozlišoval, neshledávám v tom zásadní rozdíl. Samozřejmě psychika je jiná. Ve všech vztazích jde ale hlavně o toleranci – a nesmí v nich chybět humor. I když pomine prvotní zanícení a z milenců se stanou kamarádi (jak s nadsázkou říkal Miloš Kopecký: vezmeš si ženu a za rok je to sestra), je to pořád fajn, pokud se plíživě nedostaví nuda.“

O českou premiéru MILUJU TĚ, ALE... se zasloužil producent a překladatel Adam Novák, odehrála se v r. 2003 v divadle Blaník na Václavském náměstí v režii Antonína Procházky. V r. 2006 převzala inscenaci pod svá křídla Komorní Fidlovačka, v r. 2008 našla útočiště v Divadle Radka Brzobohatého. Nyní Antonín Procházka připravuje její uvedení na své mateřské scéně v Plzni.

Miluju tě, ale ... (2010)
Autor fotografií: Pavel Křivánek | © DJKT