CS

Literární kavárna

Podřazené kategorie

Třetí ročník projektu, který podporuje tvůrčí činnost mládeže v oblasti psaní autorských textů. Soutěž je určená pro všechny ve věku 13 – 26 let, kteří se věnují psaní, nebo s ním chtějí začít. Jednotlivá kola soutěže na sebe nenavazují, zájemci se tedy mohou se svými texty přihlásit do libovolného z nich. Možná je i účast ve více kolech. Letošní ročník bude rozdělen do čtyř kol a závěrečného galavečera na Malé scéně DJKT. Součástí budou dva workshopy zaměřené na tvůrčí psaní a dramatizaci textů. V každém z kol vybere pětičlenná porota pět vítězných textů, pro které může veřejnost hlasovat prostřednictvím webu a které jejich autoři přečtou před publikem na autorském večeru. Z každého kola vzejde jeden vítěz odborné poroty a jeden vítěz veřejnosti. Cenu veřejnosti získá vítěz s absolutně největším počtem hlasů. Završením bude Galavečer na Malé scéně DJKT a díla vítězů vyjdou v tištěné verzi sborníku Literární kavárny 2017.

Zobrazit položky...

V roce 2016 proběhl druhý ročník soutěže. Autoři měli stejně jako v minulém roce příležitost prezentovat svoji tvorbu během večerů autorského čtení, zúčastnit se přípravy na prezentaci textů pod vedením profesionální herečky DJKT, a dále workshopů tvůrčího psaní a dramatizace textů.

Zobrazit položky...

První ročník literární kavárny se uskutečnil v roce 2015, který vyvrcholil galavečerem s živou hudbou a scénickým čtením na Malé scéně. Mladí autoři měli možnost být ohodnoceni odbornou porotou a představit svou tvoru i veřejnosti na večerech autorského čtení.

Zobrazit položky...