CS
sobota, 10 říjen 2020 17:22

Kulturu nezastavíš

V pondělí 12. října v 19.30 se po celé České republice – v místech, kde se měla odehrávat kultura, kdyby nebylo opatření proti pandemii, rozsvítí světelné sloupy jako majáky české kultury. Budou svítit tam, kde by se normálně odehrávaly divadelní představení, koncerty, vernisáže i projekce filmů. Za akcí, ke které se připojuje i Divadlo J. K. Tyla, stojí iniciativa #kulturunezastavíš.

„Připojte se k iniciativě #kulturunezastavíš a vyšlete společně s námi v pondělí do světa jasný světelný signál, že kultura je tu i přes lockdown pořád s námi. Ukažme, kde všude za jiných okolností bavíme své diváky,“ vybízí Rosťa Novák, který se svým souborem Cirk La Putyka podnítil vznik iniciativy #kulturunezastavíš, a jedním dechem doplňuje: „Celá akce není za účelem protestu proti vládním nařízením. Symbolicky poukazujeme na paralýzu kultury, kulturních zařízení, kulturního průmyslu a všech jeho personálních složek, protože kultura diváky nenechá ztroskotat, a díky jejich podpoře ani sama neztroskotá. Budeme zase spolu! Zvládneme to! Bezpečně a s respektem k vládním opatřením.“

V pátek bylo oznámeno organizátory, že se slíbilo připojit Národní divadlo, Národní divadlo Brno, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Česká filharmonie a další. Zapojené instituce umístí na střechu či ho jiného místa světlo, které bude v pondělí večer od 19.30 svítit do oblak.

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.