CS
Grňáková Aneta

Aktuální inscenace

Ostatní inscenace

Grňáková Aneta

Kostýmní výtvarnice

Aneta Grňáková se narodila 21. března 1986 v Uherském Hradišti. Vystudovala obor Modelářství a návrhářství oděvů na SUPŠ v Uherském Hradišti, poté navázala studiem scénografie na DAMU, kde absolvovala bakalářský program na Katedře činoherního divadla a magisterský program pod vedením Petra Matáska a Andrey Králové na Katedře alternativního a loutkového divadla.

Více než deset let se věnuje scénografii s akcentem na kostýmní tvorbu. Spolupracuje jak s mnoha „kamennými“ českými divadly (např. Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, Slovácké divadlo v Uherském Hradišti, Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, Městské divadlo v Brně ad.), tak s divadly nezávislými (například D21, Divadlo Letí, Buranteatr ad.). V roce 2019 se podílela na imerzivním představení CAMPQ v rámci Pražského Quadrienale.

Jako výtvarnice spolupracovala na filmových hororových pohádkách Lesapán a Domovoj (režie: Pavel Soukup), podílela se na krátkometrážních filmech Tambylles (režie: M. Hogenauer) a Retriever (režie: T. Klein) vybraných do sekce Cinefondation na festivalu v Cannes. Dále spolupracovala například na filmu Jana Němce Vlk z Královských Vinohrad a za kostýmy k filmu Já, Olga Hepnarová (režie: T. Weinreb, P. Kazda) byla nominována na Českého lva.