CS
čtvrtek, 07 únor 2019 11:16

Eugene Chaplin byl hostem Divadla J. K. Tyla!

Úterního baletního představení Chaplin na Nové scéně se v roli pozorovatele zúčastnil vzácný host, syn samotného Charlieho Chaplina, o jehož životě balet pojednává. 

Představení předcházela přednáška a beseda s diváky, jimž velmi ochotně zodpověděl jejich dotazy. Eugene Chaplin si při své návštěvě Plzně stihnul prohlédnout město i obě divadelní budovy. Zejména historická stavba Velkého divadla na něj udělala velký dojem a byl mile překvapen, že toto vcelku malé město oplývá hned dvěma velkými a velmi pěknými scénami.

Pozvání na balet o svém otci přijal Eugene Chaplin s nadšením už v loňském roce, kdy představení vznikalo, termín návštěvy se však podařil domluvit až nyní. "Když jsem se poprvé doslechl, že se v Plzni zkouší balet o mém otci, byl jsem velmi potěšen. A myslím si, že by byl moc rád i on, protože je to jeden z důkazů, že ani v dnešní době není zapomenut. Tento balet je jakousi ódou na jeho osobu a vzdáním holdu. Myslím si, že by jej přijal velmi příznivě i proto, že měl velmi rád balet a miloval různé choreografie," vysvětlil svůj zájem o představení.

Plzeňská inscenace je mimo jiné výjimečná právě tím, že v ní nejde pouze o to "přehrát" obecenstvu notoricky známé gagy či scénky Charlieho Chaplina, jak tomu bývá v jiných ztvárněních, ale především jej ukázat jako člověka, jakým skutečně byl, odkrýt části jeho života, důležité momenty i přiblížit dobu, v níž žil, s událostmi, které ji vystihují.

Po představení se ve foyeru vytvořila dlouhá fronta - pro podpis pana Chaplina si při jeho autogramiádě přišli nadšení diváci i tanečníci, jež v představení účinkovali.