EN

Premiéry 2020/21

 • Prodaná nevěsta
  Prodaná nevěsta Bedřich Smetana 9. 8. 2020

  Slavnostně nasvícená malovaná opona Augustina Němejce, kterou diváci spatří během předehry, bude vstupní branou do nové inscenace Prodané nevěsty, jejíž pojetí vzdá hold zdejšímu malebnému kraji, lidovým krojům a tradičním vesnickým výjevům.

 • CORONATION OF POPPEA
  CORONATION OF POPPEA Claudio Monteverdi 15. 8. 2020

  After the successful dramatization of Orfeo, Monteverdi’s first opera, we are going to work on another of the composer’s masterpieces – Coronation of Poppea that was first staged in 1642 (or 1643) in Venice. It is often referred to as the first opera following a historical theme but it’s a lively story full of intrigues, passion, and violence.

 • ANASTASIA – THE TSAR’S LAST DAUGHTER
  ANASTASIA – THE TSAR’S LAST DAUGHTER Petr Iljič Čajkovskij / Youri Vámos 16. 8. 2020

  Year 1920. A woman after a failed suicide attempt is admitted to a mental asylum in Berlin. First under the name of Tchaikovsky and later as Anna Anderson, she is claimed to be the last daughter of Tsar Nicolas II Anastasia Nikolaevna Romanova, a survivor of the killing of the imperial family in Yekaterinburg of July 1918.

 • THE FALL OF THE GODS
  THE FALL OF THE GODS Luchino Visconti / Nicola Badalucco / Enrico Medioli 25. 8. 2020

  Drama based on the famous Italian film, a timeless allegory of desire for power, ruling, and controlling. Power and wealth of the von Essenbeck family remained untouched even when Germany lost World War I. It is year 1933 and the baron had called his family to a dinner. Hitler is recklessly climbing up to take over and it is necessary to react to the new social and political situation.

 • Každý má svůj sen
  Každý má svůj sen 28. 8. 2020

  Nenechte si ujít nový muzikálový koncert, na kterém se splní třeba i vaše muzikálové sny!

 • MUSICIAN’S FAIRYTALE
  MUSICIAN’S FAIRYTALE Dalibor Bárta a Václav Bárta st. 6. 6. 2020

  Popular fairytale full of original songs is back

  The renewed premiere of a successful fairytale for children of all ages. Will princess Terezka from the Singing Kingdom escape the three-headed dragon and will there be a happy ending that every proper fairytale should have?

 • Dortel
  Dortel Kryštof Pavelka 26. 9. 2020

  The cooking of nationalism.

  In our dramatic series of author texts presented at the DJKT Small Scene (previously e.g. Plzeň 53 or 50 Shades) we will continue with a project provisionally titled DORTEL. The team lead by director Adam Skala and dramatist Kryštof Pavelka aims to thematise the current forms of nationalism in the Czech society as well as the turbulent modern history of the Plzeň region through the currently highly popular cooking competitions.

 • Věc Makropulos
  Věc Makropulos Leoš Janáček 17. 10. 2020

  Leoš Janáček patří k nejvýznamnějším operním skladatelům minulého století. Jeho operní tvorba se stala pevnou součástí světových operních scén. Své současníky Janáček šokoval už výběrem námětů pro své opery.

 • SPANISH FLY
  SPANISH FLY 24. 10. 2020

  A less known but excellent comedy from the higher society of early 20th century targeting the middle-class morale issues will be the last drama premiere of season 2019/2020. It is full of changes and errors; grotesque, farcical, situational – all these adjectives suit the title of authors Franz Arnold and Ernst Bach, which first premiered in 1913 and continues to entertain audiences in theatres all over the world for more than a century.

 • Králičí nora
  Králičí nora David Lindsay-Abaire 7. 11. 2020

  Emočně silné rodinné drama pojednává o manželství, které prochází zásadní životní zkouškou. Becca a Howie se vzájemně odcizují. Postihla je totiž jedna z největších rodinných tragédií, jakou si lze vůbec představit.

 • My Fair Lady
  My Fair Lady Alan Jay Lerner / Frederick Loewe 21. 11. 2020

  Jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších klasických muzikálů všech dob se po téměř dvaceti letech vrací na jeviště DJKT.

 • Křemílek a Vochomůrka
  Křemílek a Vochomůrka Václav Čtvrtek 5. 12. 2020

  Předvánoční čas bude v činohře DJKT jako již tradičně věnován malým i velkým dětem a pohádkám.

 • Herkules a Augiášův chlív
  Herkules a Augiášův chlív Friedrich Dürrenmatt 12. 12. 2020

  Moderní satirická komedie inspirovaná antickým motivem o páté ze dvanácti proslulých Herkulových prací – vyčištění Augiášova chléva. Svět je tak „zahnojený“, že ho nedokáže vyčistit ani největší z řeckých hrdinů Herkules…

 • Princezna se zlatou hvězdou

  Součástí dramaturgie baletu DJKT jsou i edukativní programy pro děti a mládež, aby se u nich přístupnou formou rozvíjelo porozumění pro taneční interpretaci. Pro nejmenší diváky jsou to především pohádky uváděné v poslední době na Malé scéně, jako Malá mořská víla, Sněhurka nebo pro již starší děti Kytice, jejichž prostřednictvím se dětem také otevírá jejich budoucí cesta do divadla.

 • Netopýr
  Netopýr Johann Strauss 23. 1. 2021
 • Postřižiny
  Postřižiny Bohumil Hrabal 6. 2. 2021

  „Ten Francin je nějaké chabrus na nervy, měl by si, podle spisku páně Batisty, omévat přirození vlažnó vodó.“

 • Fun Home
  Fun Home Jeanine Tesori 20. 2. 2021

  Neobyčejný komorní muzikál podle autobiografického komiksového bestselleru spisovatelky Alison Bechdelové, oceněný prestižní divadelní cenou Tony za nejlepší libreto, nejlepší hudbu i jako nejlepší muzikál roku.

 • Neapolská choroba
  Neapolská choroba Karel Steigerwald 20. 3. 2021

  Na obskurní lesní kliniku si přijede z neproniknutelného Hradu léčit Komoří obyčejný průjem, který si z moci své funkce diagnostikuje sám jako interesantní pohlavní chorobu.

 • Lady Macbeth
  Lady Macbeth Dmitrij Šostakovič 27. 3. 2021

  Povídka ruského spisovatele Nikolaje Semjonoviče Leskova z roku 1865 se stala podkladem pro operu Dmitrije Šostakoviče Lady Macbeth Mcenského újezdu (po redakci v r. 1963 Kateřina Izmailová), jejíž uvedení v počátku třicátých let minulého století vyvolalo nevoli sovětského diktátora Stalina natolik, že celá tamější hudební moderna byla zavržena jako formalistická až vulgární.

 • Alceste
  Alceste 24. 4. 2021
 • Something Rotten
  Something Rotten 15. 5. 2021

  Česká premiéra úspěšné broadwayské novinky z roku 2015 v bláznivém stylu oblíbeného Spamalotu.

 • Italka v Alžíru
  Italka v Alžíru 5. 6. 2021
 • Hansel and Gretel or How It All Ended Well
  Hansel and Gretel or How It All Ended Well Jana Havlatová 4. 2. 2017

  Who has never heard the tale of Hansel and Gretel, the gingerbread house, the evil stepmother and the witch? Everyone, children and adults alike, surely know it.

 • Tataturk
  Tataturk Petr Pýcha / Jaroslav Rudiš 19. 6. 2021

  V době, kdy jde tato brožura do tisku, píší výše uvedení spisovatelé a dramatici hru přímo pro herce plzeňské činohry. Nesetkávají se spolu poprvé, za své literární počiny získali doma i ve světě řadu ocenění.