EN
Thursday, 28 April 2016 13:13

Gangsteři Bonnie a Clyde přepadnou 7. května Novou scénu!

Premiéra muzikálu Bonnie & Clyde se nezadržitelně blíží. Příběh nejslavnějších milenců a lupičů všech dob uvádíme jako první divadlo v České republice. Jak se se svou rolí sžívají představitelky Bonnie, muzikálové divy Karolina Gudasová a Petra Vraspírová? Dozvíte se v našem rozhovoru. 

 

Muzikál hitmakera Franka Wildhorna uvádíme v české premiéře, to musí být sváteční pocit?

Petra: Budu ráda, když se inscenace bude líbit divákům. Já už jsem jí v dobrém slova smyslu propadla! :)

Karolina: Už jen to, že zrovna nám byly svěřené tyto role, je sváteční pocit. O to víc, když víte, že muzikál uvádíme v české premiéře. Moc se těším, až se poprvé v roli Bonnie představíme divákům.


Jak se cítíte v roli gangsterky?

Petra: Lhala bych, kdybych řekla, že z těch zbraní nemám respekt. Navíc jsem jednoznačně proti násilí. Takže pro mě je to určitě z části protiúkol. Ale také bych lhala, kdybych řekla, že mě to nebaví. Charakter Bonnie si užívám.

Karolina: Parádně. Není to však jen gangsterka, je to obyčejná holka plná snů o tom, že se stane hvězdou Hollywoodu, ale když potká Clyda, změní se její osud. Stane se sice hvězdou, ale ne pro svůj talent.


Co máte na tomto muzikálu nejraději? Jsou to třeba krásné kostýmy ze 30. let?

Petra: Pro mě je na prvním místě hudba. Tento muzikál má několik překrásných písní. Také budu poprvé rusovláska a ne blondýna. Kostýmy jsou perfektní. A jsem ráda za obsazení. Máme prostě kvalitní lidi v souboru.

Karolina: Jednoznačně se mi nejvíce líbí hudba, která je zkrátka geniální.  A pak neuvěřitelně silný a pravdivý příběh, který je o velké lásce, nadějích a očekávání.Jeden Váš kolega ze souboru nám prozradil, že v plzeňském divadle obdivuje poctivě provedenou divadelní a muzikantskou práci. Jak se Vám zde pracuje?

Petra: Divadlo je řehole a muzikál právem patří mezi nejtěžší žánry. Já svoji práci miluji a vždy se snažím pracovat na 100 %. Vážím si všech lidí v souboru, mám je moc ráda a vážím si jejich práce.

Karolina: Jsem moc šťastná, že můžu pracovat v tomto týmu plném šikovných zkušených lidí, od kterých se můžu spoustu věcí učit. My, mladí zde dostáváme dostatek prostoru, abychom se mohli umělecky rozvíjet. Je radost v takovém týmu tvořit.


Obě jste hodně pracovně vytížené, jak to zvládáte?

Petra: Popravdě? Občas je to nezvladatelné, protože bych se musela rozkrájet a být na několika místech zároveň. Vlastně bych touto cestou ráda poděkovala panu Meluzínovi za jeho ochotu. Vychází mi již pět let vstříc, napříč tomu, že jsem v angažmá. Ale i když jsem několikrát padala únavou a občas už ze mě moji kolegové či přátelé „tekli“ (tímto děkuji i jim), nelituju ničeho, čeho jsem si naložila.

Karolina: Je to čím dál tím náročnější, ale největší odměnou po zkouškách je potlesk diváka. Tak doufám, že se nám naše dílo povede a diváci ocení naši dvouměsíční práci.

Můžete prozradit, jaký bude muzikál po hudební stránce?

Petra: Hudba má nádech country, které má většinou písničky o životě, a i zde to platí. Příběhy, melodie... já tu hudbu zbožňuji!

Karolina:Bude hodně různorodý, od klasické hudby přes country po rock. A to mě právě na tomto kousku hodně baví. Myslím, že pro diváka bude muzikál o to zajímavější.

Na co se právě nejvíc těšíte, na nové role, nebo na prázdniny?

Petra: Konečně budu mít čas na rodinu, přátele a snad i sama na sebe. Moje tělo už křičí: "Brzdi!" Ale na nové role samozřejmě taky.

Karolina: Teď se těším samozřejmě na premiéru, která je už za dveřmi! Letošní divadelní sezóna byla velmi dlouhá a plná náročných kusů, takže se opravdu těším na červenec, kdy budu mít volno. Rozhodně ale vím, že během prázdnin už se nebudu moct dočkat toho, až zase budu stát na prknech, která znamenají náš svět.

Více o inscenaci se dozvíte ZDE.

Vstupenky online jsou k zakoupení ZDE.

 • J.K. Tyl Theatre in Pilsen

  Visitors, audience,

  Welcome to the website of the J.K. Tyl Theatre in Pilsen.

  The JK Tyl Theatre has four artistic companies that produce about 600 shows per year, offering drama, opera, operetta, musical and ballet. Titles from the repertory of leading world theatre stages are mixed with original new productions as well as Czech premieres of plays by foreign authors. The JK Tyl Theatre also continues to present opera, symphonic, operetta and musical concerts and develops the tradition of Sunday concert matinées.

  Apart from theatre productions, the J.K. Tyl Theatre offers other interesting events, exhibitions closely connected to the world of theatre. The J.K. Tyl Theatre is also registered on the cultural map of Europe as the site of the International Festival THEATRE with its first season dating back to 1993.

  We hope that there is plenty to choose from and that you will be happy to return again and again.

  We are looking forward to seeing you in our - your theatre.