Thursday, 07 February 2019 11:16

Eugene Chaplin byl hostem Divadla J. K. Tyla!

Úterního baletního představení Chaplin na Nové scéně se v roli pozorovatele zúčastnil vzácný host, syn samotného Charlieho Chaplina, o jehož životě balet pojednává. 

Představení předcházela přednáška a beseda s diváky, jimž velmi ochotně zodpověděl jejich dotazy. Eugene Chaplin si při své návštěvě Plzně stihnul prohlédnout město i obě divadelní budovy. Zejména historická stavba Velkého divadla na něj udělala velký dojem a byl mile překvapen, že toto vcelku malé město oplývá hned dvěma velkými a velmi pěknými scénami.

Pozvání na balet o svém otci přijal Eugene Chaplin s nadšením už v loňském roce, kdy představení vznikalo, termín návštěvy se však podařil domluvit až nyní. "Když jsem se poprvé doslechl, že se v Plzni zkouší balet o mém otci, byl jsem velmi potěšen. A myslím si, že by byl moc rád i on, protože je to jeden z důkazů, že ani v dnešní době není zapomenut. Tento balet je jakousi ódou na jeho osobu a vzdáním holdu. Myslím si, že by jej přijal velmi příznivě i proto, že měl velmi rád balet a miloval různé choreografie," vysvětlil svůj zájem o představení.

Plzeňská inscenace je mimo jiné výjimečná právě tím, že v ní nejde pouze o to "přehrát" obecenstvu notoricky známé gagy či scénky Charlieho Chaplina, jak tomu bývá v jiných ztvárněních, ale především jej ukázat jako člověka, jakým skutečně byl, odkrýt části jeho života, důležité momenty i přiblížit dobu, v níž žil, s událostmi, které ji vystihují.

Po představení se ve foyeru vytvořila dlouhá fronta - pro podpis pana Chaplina si při jeho autogramiádě přišli nadšení diváci i tanečníci, jež v představení účinkovali.

 • J.K. Tyl Theatre in Pilsen

  Visitors, audience,

  Welcome to the website of the J.K. Tyl Theatre in Pilsen.

  The JK Tyl Theatre has four artistic companies that produce about 600 shows per year, offering drama, opera, operetta, musical and ballet. Titles from the repertory of leading world theatre stages are mixed with original new productions as well as Czech premieres of plays by foreign authors. The JK Tyl Theatre also continues to present opera, symphonic, operetta and musical concerts and develops the tradition of Sunday concert matinées.

  Apart from theatre productions, the J.K. Tyl Theatre offers other interesting events, exhibitions closely connected to the world of theatre. The J.K. Tyl Theatre is also registered on the cultural map of Europe as the site of the International Festival THEATRE with its first season dating back to 1993.

  We hope that there is plenty to choose from and that you will be happy to return again and again.

  We are looking forward to seeing you in our - your theatre.