EN
Monday, 12 April 2021 13:15

Charitativní kalendář pro Nicolase

Sólista baletu Karel Audy a fotograf Zbyněk Raboň předali v pátek 9. dubna 2021 výtěžek ve výši 40 000 Kč z první části projektu Plzeňský balet pro Nicolase. Jednalo se o prodej charitativního kalendáře, který nafotili členové baletu v zajímavých prostorách po celé Plzni, druhá část projektu v podobě prodejní výstavy fotografií se uskuteční po znovuotevření Velkého divadla. Upřímné poděkování patří všem, kteří se na projektu podíleli.

Černobílé snímky kalendáře zachycují osobnosti baletního souboru v různých notoricky známých i méně okoukaných zákoutích Plzně. Některé fotografie jsou civilní, jiné mají taneční podtext. Jedno však mají společné – odhalují krásu tanečního těla. 

Projekt však nemá za účel pouze zviditelnit baletní soubor DJKT a představit tanečníky veřejnosti. Chtěl jsem využít tento nápad na podporu jedince a zároveň pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje, objasňuje Audy. Iniciátoři projektu se proto rozhodli, že plánovaná výstava bude prodejní a z fotografií vytvořili také kalendář na rok 2021. Výtěžek poputuje rodičům malého Nicolase. Když bylo chlapci 7 měsíců, byl mu diagnostikován nádor na mozku, který byl umístěn na křížení zrakových nervu. V současné době dochází každý týden na chemoterapii a jednou za 14 dní na biologickou léčbu do FN Motol. Aby začal lézt a chodit jako jeho vrstevníci, dochází k tomu ještě 2x týdně na ergoterapii, 1x týdně na fyzioterapii a na canisterapii. Hlavním cílem výstavy je tuto náročnou léčbu finančně podpořit. „Věříme, že se vám nejen naše fotografie, ale i smysl a důvod našeho snažení, budou jevit jako sympatický počin našeho souboru a společně s námi se zapojíte do našeho projektu,” uzavírá Audy.

Poslední kusy kalendáře jsou stále po telefonické předobjednávce na čísle 378 038 190 k zakoupení v divadelní pokladně. 

 • J.K. Tyl Theatre in Pilsen

  Visitors, audience,

  Welcome to the website of the J.K. Tyl Theatre in Pilsen.

  The JK Tyl Theatre has four artistic companies that produce about 600 shows per year, offering drama, opera, operetta, musical and ballet. Titles from the repertory of leading world theatre stages are mixed with original new productions as well as Czech premieres of plays by foreign authors. The JK Tyl Theatre also continues to present opera, symphonic, operetta and musical concerts and develops the tradition of Sunday concert matinées.

  Apart from theatre productions, the J.K. Tyl Theatre offers other interesting events, exhibitions closely connected to the world of theatre. The J.K. Tyl Theatre is also registered on the cultural map of Europe as the site of the International Festival THEATRE with its first season dating back to 1993.

  We hope that there is plenty to choose from and that you will be happy to return again and again.

  We are looking forward to seeing you in our - your theatre.