CS
sobota, 09 květen 2020 18:49

DJKT s Vámi živě | II. série

Každý, kdo nikdy neměl příležitost nahlédnout z blízka do divadelního zákulisí, si občas položí otázku, co vše se asi odehrává na pozadí jeho zážitku. Jak vypadají všechny ty přípravy, jak probíhají zkoušky, co jsou herci pro svou roli nuceni udělat... Většinou divák nemá příležitost se to vše dozvědět. Pokud tedy zrovna nesleduje náš projekt DJKT s Vámi živě, který právě to umožňuje! 

Seriál živého chatování s hvězdami našeho divadla jste si oblíbili, proto jsme se rozhodli v něm pokračovat. Budeme se virtuálně potkávat opět v úterý a ve čtvrtek vždy od 18.00 hodin. A koho že to budete zpovídat tentokrát?

12. května 2020  od 18.00 – Pavel Klimenda (soubor muzikálu)

14. května 2020  od 18.00 – Libor Stach (soubor činohry)

19. května 2020  od 18.00 – Amir Khan (soubor opery)

21. května 2020  od 18.00 – Jarmila Hruškociová (soubor baletu)

 

Pavel Klimenda

Pomyslné štafety se ujme jako první. Mladého sólistu muzikálu jste v našem divadle začali vídat poměrně nedávno. Nicméně Pavel je důkazem toho, že i za krátký čas lze stihnout opravdu velké věci! Obléká uniformu Arcivévody Rudolfa v historickém muzikálu Elisabeth, v thrilleru Sweeney Todd - ďábelský lazebník z Fleet Street ztvární sirotka Tobyho a znamenitý výkon podává také v titulní roli muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. V prestižní anketě portálu i-divadlo byl dokonce diváky zvolen jako jeden z nejlepších herců roku, a to právě díky poslednímu zmíněnému představení. Nelze opomenout, že na Malé scéně září od letošního února jako Johny v Green Day’s American Idiot, čímž jen potvrzuje svou uměleckou všestrannost. Již teď můžete přemýšlet, na co Vám odpoví.

 

Libor Stach

Jako druhý v pořadí se s námi spojí zástupce činohry, který je v souboru také relativně novou tváří. Nenechte se však mýlit, na poli herectví rozhodně není žádným začátečníkem. Má za sebou působení v Západočeském divadle v Chebu, angažmá v Mladé Boleslavi a také zkušenost televizní, konkrétně seriálovou. Plzeňské publikum o svém talentu přesvědčil díky roli spisovatele Luise, hlavního hrdiny inscenace Jenom konec světa. V detektivní podívané Past na myši se představuje po boku Kláry Krejsové coby její manžel a majitel penzionu Giles Ralston. V Čapkově R.U.R. ztvární generálního technického ředitele Rossumových Univerzálních Robotů inženýra Fabryho, a ve svérázné komedii Každý má svou pravdu ho můžete vidět v roli pana Sirelliho. Co dalšího nám o osobě asi prozradí?

 

Amir Khan

Libozvučnou slovenštinu si poslechneme díky zástupci souboru opery. Můžete se připravit na setkání se na skutečně zajímavou osobností, Amir totiž není jen skvělým tenoristou, ale také vystudovaným lékařem. To samo osobě vybízí k celé řadě dotazů. Jsme rádi, že se rozhodl naplno věnovat pěvecké profesi a že si vybral právě náš soubor opery. Své pěvecké kvality mohl zatím dokázat v klasických českých titulech i v opusech zahraniční produkce. Byl důvěrníkem antického vládce v Mózartově tragédii Idomeneo, Kramářem v orientální Iris a do kroje se ustrojil kvůli roli Jeníka v Dvořákově opeře Šelma sedlák. V jednom z nejproslulejších děl žánru, v Bizetově Carmen, alternuje v roli Remendada, důstojníkem Abdallem se stává v Nabuccovi. Pokud jste fanouškem opery, nemůžete si chat s Amirem nechat ujít!

 

Jarmila Hruškociová

Půvabná zástupkyně našeho baletu se momentálně naplno věnuje roli, do které ji obsadil sám život, je totiž na mateřské dovolené. V souboru našeho divadla je ovšem stálicí a od roku 2007, kdy do plzeňského angažmá nastoupila, vytvořila bezpočet krásných a oceňovaných rolí. Jmenujme například Esmeraldu ve Zvoníkovi od matky boží, Maryšu ve stejnojmenném baletu na motivy bratří Mrštíků, Mary Austin v českém hitu Freddie the king of Queen či Odettu v Labutím jezeře P. I. Čajkovského. Na několika inscenacích se podílela jako asistentka choreografie a několikrát také spolupracovala na pohybové přípravě kolegů z činohry či muzikálu. Její největší rolí poslední doby bezesporu zůstává Kateřina ve Zkrocení zlé ženy, za níž byla také nominována na Cenu Thálie. Více v chatu.

 

DJKT s Vámi živě! | I. série

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.