CS
čtvrtek, 11 květen 2017 15:33

Divadlo J. K. Tyla otevírá Muzikálové studio pro děti

Divadlo J. K. Tyla spustí od nového školního roku Muzikálové studio DJKT určené pro děti ve věku od 6 do 15 let. 

Kromě Baletní školy a Dětského sboru tak nabídne další aktivitu pro nejmladší členy své „divadelní rodiny“. Talentové zkoušky, na které je možné se hlásit do 11. června prostřednictvím e-mailu muzikalove.studio@djkt.eu, se v Novém divadle konají 14. a 15. června od 15 hodin.

Šanci na úspěch má v konkurzu zhruba 20 dětí, které budou rozděleny do 2 tříd. Výuka bude probíhat každou středu v odpoledních hodinách, první lekce je naplánována na 13. září 2017 a poslední na 27. června 2018, první ročník pak vyvrcholí závěrečným vystoupením. Podmínkou však je, aby se děti individuálně věnovaly zpěvu, ať už v hudební škole, nebo soukromě.

„Hodinu vždy věnujeme pohybové průpravě a hodinu dramatické výchově. Součástí výuky bude ansámblový zpěv, ale na individuální přístup nebude prostor, proto je potřeba, aby děti navštěvovaly sólový zpěv, “ říká vedoucí studia Aleš Kohout. Tento člen plzeňského muzikálu, mimo jiné představitel Morice v Probuzení jara nebo Korneta v inscenaci Kdyby 1000 klarinetů, má s pedagogickou činností bohaté zkušenosti. V současné době vyučuje na JAMU, ale nadané mládeži se začal věnovat už během studia gymnázia v rodném Havlíčkově Brodě. „Dělal jsem asistenta ředitelce Uměleckého centra dětí a mládeže, kde jsem vedl také ‚dramaťák‘, se kterým jsem uvedl 8 autorských muzikálů. Když pak paní ředitelka nemohla bohužel ze zdravotních důvodů centrum vést, slíbil jsem jí, že budu pokračovat. Založil jsem Havlíčkobrodský muzikálový soubor a dnes mám radost z toho, že řada lidí ze souboru se dostala na uměleckou školu nebo už se divadlem dokonce živí,“ říká Aleš a dodává, že muzikál považuje za velmi náročný obor: „Je třeba dobře zpívat, tančit, hrát, ale i mluvit, tomu všemu se budeme v našem Muzikálovém studiu věnovat.“ Kromě Aleše Kohouta budou v Muzikálovém studiu vyučovat další umělci ze souboru, jako druhý hlavní pedagog Lukáš Ondruš, spolupráci přislíbila i Kateřina Falcová. „Výuka bude tematicky probíhat ve třech cyklech, první věnujeme jevištní mluvě. Chtěl bych, aby se v kurzech děti seznámily s co největším počtem našich umělců. Jednou se určitě potkají na jevišti, z kurzistů totiž budou prioritně vybíráni představitelé dětských rolí v chystaných inscenacích,“ prozradil vedoucí studia.

Talentové zkoušky se konají 14. a 15. června 2017 v budově Nového divadla v Plzni na Palackého nám. 30, vždy od 15 do 17 h. Přihlášky zasílejte do 11. června 2017 na e-mail: muzikalove.studio@djkt.eu, zájemci si připraví dvě lidové písně odlišného charakteru a capella a přinesou si taneční oblečení a obuv.