Děj se co děj (Anything Goes)

Hudba a písně Cole Porter; Na téma P. G. Wodehouse & Guye Boltona a Howarda Lindsaye & Russela Crouse; Nové zpracování Timothy Crouse & John Weidman

Média

Komediální příběh plný lásky na palubě zámořského parníku. Autorem hudby je „král Broadwaye“ Cole Porter! Poprvé v České republice!

ne, 2. 4.14:00
čt, 27. 4.19:00
ne, 21. 5.14:00

Česká premiéra muzikálu, který napsal jeden z „králů Broadwaye“ skladatel a textař Cole Porter pro jednu z největších hvězd Broadwaye všech dob Ethel Mermanovou. Světová premiéra muzikálu Anything Goes byla již v roce 1934  v Alvin Theatre/ 46th Street Theatre v New Yorku. Při svém znovuuvedení v roce 2011 získal devět nominací na Cenu Tony a obdržel Cenu Drama Desk Awards a Tony Awards za nejlepší choreografii a nejlepší znovuuvedení.

Tento komediální příběh má všechny atributy muzikálové produkce 30. let: čím bláznivější příběh, tím lépe. Odehrává se na luxusní zámořské lodi, na cestě z Ameriky do Anglie. Na palubě je krásná dívka, ale i sňatkoví podvodníci, tajní agenti, hochštapleři, falešný farář… a všechno dobře dopadne. Hlavní hrdinka, zpěvačka z nočních klubů Reno Sweeney cestuje se svojí dívčí kapelou Reno Angels do Evropy. Zamiluje se do Billyho Crockera, tajemníka manažera z Wall Streetu. Ten však miluje dámu z vyšších kruhů, Hope Harcourtovou, která odjíždí do Anglie s jistým šlechticem, aby tam s ním uzavřela sňatek z rozumu. Zamilovaný Billy ji pronásleduje až na palubu lodi, kde se ocitá bez pasu a jízdenky.

Muzikál byl také dvakrát zfilmován, v obou verzích (1936,1956) se zaskvěl v hlavní mužské roli zpěvák a herec Bing Crosby.

Premiéra 28. listopadu 2015 na Nové scéně DJKT.

banner 858x246 evžen oněgin