DE

Speciální projekty

Children categories

Divadlo J. K. Tyla se již počtvrté zapojí do celoevropské akce Noc divadel. Letošní ročník s tématem Forever young se koná 17. listopadu 2017 se zapojením obou divadelních budov a všech souborů. Nechte se překvapit!

View items...

Letošní třetí ročník bude rozdělen do čtyř kol a závěrečného galavečera na Malé scéně DJKT. Součástí budou dva workshopy zaměřené na tvůrčí psaní a dramatizaci textů. V každém z kol vybere pětičlenná porota pět vítězných textů, pro které může veřejnost hlasovat prostřednictvím webu a které jejich autoři přečtou před publikem na autorském večeru. Z každého kola vzejde jeden vítěz odborné poroty a jeden vítěz veřejnosti. Cenu veřejnosti získá vítěz s absolutně největším počtem hlasů. Završením bude Galavečer na Malé scéně DJKT a díla vítězů vyjdou v tištěné verzi sborníku Literární kavárny 2017.

View items...

DIvadelní ples se uskuteční 2. března 2018 již tradičně v Měšťanské besedě. 

 

View items...

Noc s operou 2017 se uskutečnila již tradičně na lochotínském amfiteátru 23. června 2017. Zazněly nejslavnější Verdiho melodie, hlavním programem pak byla scénická podoba kantáty Carmina Burana z pera skladatele Carla Orffa. V příštím roce se 29. června můžete těšit na Pucciniho operu Turandot. 

 

View items...

Náš patron Vendelín to zase pořádně roztočí.  Průvod pojmenovaný po Vendelínu Budilovi 6. září 2017 již potřetí zahájí kulturní sezonu ve městě. Průvod Vendelín, do kterého se mohou připojit i občané, začne v Mlýnské strouze a trasa vede sadovým okruhem, Prolukou, kolem Západočeského muzea, Velkého divadla a zakončí svou pouť na náměstí Republiky, kde v 17 hodin pokračuje kulturním programem.

View items...