DE
Donnerstag, 28 April 2016 13:13

Gangsteři Bonnie a Clyde přepadnou 7. května Novou scénu!

Premiéra muzikálu Bonnie & Clyde se nezadržitelně blíží. Příběh nejslavnějších milenců a lupičů všech dob uvádíme jako první divadlo v České republice. Jak se se svou rolí sžívají představitelky Bonnie, muzikálové divy Karolina Gudasová a Petra Vraspírová? Dozvíte se v našem rozhovoru. 

 

Muzikál hitmakera Franka Wildhorna uvádíme v české premiéře, to musí být sváteční pocit?

Petra: Budu ráda, když se inscenace bude líbit divákům. Já už jsem jí v dobrém slova smyslu propadla! :)

Karolina: Už jen to, že zrovna nám byly svěřené tyto role, je sváteční pocit. O to víc, když víte, že muzikál uvádíme v české premiéře. Moc se těším, až se poprvé v roli Bonnie představíme divákům.


Jak se cítíte v roli gangsterky?

Petra: Lhala bych, kdybych řekla, že z těch zbraní nemám respekt. Navíc jsem jednoznačně proti násilí. Takže pro mě je to určitě z části protiúkol. Ale také bych lhala, kdybych řekla, že mě to nebaví. Charakter Bonnie si užívám.

Karolina: Parádně. Není to však jen gangsterka, je to obyčejná holka plná snů o tom, že se stane hvězdou Hollywoodu, ale když potká Clyda, změní se její osud. Stane se sice hvězdou, ale ne pro svůj talent.


Co máte na tomto muzikálu nejraději? Jsou to třeba krásné kostýmy ze 30. let?

Petra: Pro mě je na prvním místě hudba. Tento muzikál má několik překrásných písní. Také budu poprvé rusovláska a ne blondýna. Kostýmy jsou perfektní. A jsem ráda za obsazení. Máme prostě kvalitní lidi v souboru.

Karolina: Jednoznačně se mi nejvíce líbí hudba, která je zkrátka geniální.  A pak neuvěřitelně silný a pravdivý příběh, který je o velké lásce, nadějích a očekávání.Jeden Váš kolega ze souboru nám prozradil, že v plzeňském divadle obdivuje poctivě provedenou divadelní a muzikantskou práci. Jak se Vám zde pracuje?

Petra: Divadlo je řehole a muzikál právem patří mezi nejtěžší žánry. Já svoji práci miluji a vždy se snažím pracovat na 100 %. Vážím si všech lidí v souboru, mám je moc ráda a vážím si jejich práce.

Karolina: Jsem moc šťastná, že můžu pracovat v tomto týmu plném šikovných zkušených lidí, od kterých se můžu spoustu věcí učit. My, mladí zde dostáváme dostatek prostoru, abychom se mohli umělecky rozvíjet. Je radost v takovém týmu tvořit.


Obě jste hodně pracovně vytížené, jak to zvládáte?

Petra: Popravdě? Občas je to nezvladatelné, protože bych se musela rozkrájet a být na několika místech zároveň. Vlastně bych touto cestou ráda poděkovala panu Meluzínovi za jeho ochotu. Vychází mi již pět let vstříc, napříč tomu, že jsem v angažmá. Ale i když jsem několikrát padala únavou a občas už ze mě moji kolegové či přátelé „tekli“ (tímto děkuji i jim), nelituju ničeho, čeho jsem si naložila.

Karolina: Je to čím dál tím náročnější, ale největší odměnou po zkouškách je potlesk diváka. Tak doufám, že se nám naše dílo povede a diváci ocení naši dvouměsíční práci.

Můžete prozradit, jaký bude muzikál po hudební stránce?

Petra: Hudba má nádech country, které má většinou písničky o životě, a i zde to platí. Příběhy, melodie... já tu hudbu zbožňuji!

Karolina:Bude hodně různorodý, od klasické hudby přes country po rock. A to mě právě na tomto kousku hodně baví. Myslím, že pro diváka bude muzikál o to zajímavější.

Na co se právě nejvíc těšíte, na nové role, nebo na prázdniny?

Petra: Konečně budu mít čas na rodinu, přátele a snad i sama na sebe. Moje tělo už křičí: "Brzdi!" Ale na nové role samozřejmě taky.

Karolina: Teď se těším samozřejmě na premiéru, která je už za dveřmi! Letošní divadelní sezóna byla velmi dlouhá a plná náročných kusů, takže se opravdu těším na červenec, kdy budu mít volno. Rozhodně ale vím, že během prázdnin už se nebudu moct dočkat toho, až zase budu stát na prknech, která znamenají náš svět.

Více o inscenaci se dozvíte ZDE.

Vstupenky online jsou k zakoupení ZDE.

 • J. K. Tyl Theater in Pilsen

  Sehr geehrte Zuschauer,

  herzlich willkommen auf den Seiten des J. K. Tyl Theaters in Pilsen.

  Das J. K. Tyl Theater besteht aus vier künstlerischen Ensembles, die jährlich ca. 600 Vorstellungen in den Sparten Schauspiel, Oper, Musical und Ballett produzieren. Titeln aus den Repertoires der internationalen Theaterbühnen wechseln sich mit absoluten Neuheiten ab und tschechischen Premieren von Stücken ausländischer Autoren. Daneben setzt das J. K. Tyl Theater auch die Aufführung von Opern, Symphonien, Operetten und Musical-Konzerten fort und baut die Tradition seiner sonntäglichen Konzertmatinee aus.

  Neben den einzelnen Theaterinszenierungen bietet das J. K. Tyl Theater weitere interessante Veranstaltungen, z. B. Ausstellungen, die eng mit der Theaterwelt verbunden sind. In die Kulturlandkarte Europas hat sich das J. K. Tyl Theater als Veranstaltungsort des jährlichen Internationalen Theater-festivals eingeschrieben, welches 1993 erstmals stattfand.

  Wir hoffen, dass Sie in unserem breitgefächerten Repertoire etwas Entsprechendes finden und wiederkommen werden.

  Wir freuen uns auf ein Wiedersehen mit Ihnen in unserem – Ihrem Theater.