čtvrtek, 10 květen 2018 11:17

Dalibor Gondík svlékl muzikál DONAHA!

Světoznámý muzikál Donaha! bude mít premiéru 12. května na Nové scéně DJKT v režii Dalibora Gondíka,  kterého plzeňští diváci mohou znát také z muzikálu Marilyn (Překrásné děcko).

V ústřední šestici ocelářů, kteří čelí nepřízni osudu, se mimo stálic muzikálu DJKT Jozefa Hruškociho, Romana Krebse, Adama Reznera a Pavla Klimendy představí také herec a zpěvák Tomáš Savka a Richard Tesařík, člen úspěšného YoYo Bandu.

Zásadní pro plzeňské nastudování muzikálu bude propojení herců a diváků. Přes sedadla v první řadě bude vybudována forbína, díky které se herci dostanou publiku doslova na dosah ruky. „Toto spojení je pro inscenaci Donaha! klíčové. Koneckonců již před představením budou herci součástí dění ve foyeru Nové scény a budou už v tuto nezvyklou dobu hrát své role a komunikovat s diváky. Věřím této koncepci i proto, že vím, že plzeňské publikum je fantastické a jedinečné v celé republice – taková je moje zkušenost z více než pětadvacetiletého cestování po Česku s nejrůznějšími divadelními projekty. Je mi jasné, že to bude asi velké překvapení, ale o to víc se na to těším,“ vysvětluje režisér Dalibor Gondík.