CS

Soumrak bohů

Nadčasová alegorie o touze po moci, vládnutí a ovládání.

Každý má svou pravdu

Senzační komedie (metafyzická)  Je to tak (když myslíte)

Brouk v hlavě

Nejslavnější komedie všech dob, tentokrát s Martinem Stránským v hlavní dvojroli.

Middletown

Křehký, komický i dojemný příběh o narození, umírání a tou chvílí mezi tím...
Přidáváme Talentovaného pana Ripleyho

Viděli už jste novou inscenaci Talentovaný pan Ripley? Protože na 24. ledna už nezbývají téměř žádné vstupenky, přidali jsme pro vás další reprízu. 

21. 12. 2016
Galavečer Literární kavárny

Nejvydařenější díla mladých literátů, kteří se účastnili druhého ročníku Literární kavárny, zazněla v podání herců činohry Andrey Mohylové, Kamily Šmejkalové a Pavla Neškudly 16. prosince na Malé scéně. O hudební doprovod se postaral Marek Mikulášek. 

21. 12. 2016
Premiéra Dona Juana ve Velkém divadle

Postava nenapravitelného svůdníka, kterého ztvárňuje Martin Stránský, se objevuje v mnoha legendárních i dramatických dílech už od středověku. 

12. 12. 2016
Don Juan je obrazem současné Evropy, myslí si Martin Čičvák

Na jeviště Velkého divadla opět vstoupí slavný Moliérův Don Juan. Premiéra se chystá na 10. prosince 2016 ve Velkém divadle.

8. 12. 2016
Ladislav Smoček přeje Josefu Nechutnému

Dlouholetý člen plzeňské činohry Josef Nechutný oslaví 26. listopadu své 70. narozeniny. Na spolupráci s ním vzpomíná Ladislav Smoček, významný český dramatik, režisér a člen umělecké rady DJKT.

24. 11. 2016
Zkoušíme Dona Juana

Na zkušebně Nového divadla už se připravuje inscenace Molièrova Dona Juana, která bude k vidění od 10. prosince ve Velkém divadle. Nabídku k režijnímu hostování přijal Martin Čičvák, kmenový režisér pražského Činoherním klubu.

11. 11. 2016
Plzeň 1953 – paměť města, ve kterém žijeme

Inscenace Plzeň 1953 zrcadlí atraktivní formou divadla na divadle události takzvaného Plzeňského povstání. 

11. 11. 2016
Ripley podruhé na Malé scéně, už zítra!

Pokud jste chyběli na sobotní premiéře inscenace Talentovaného pana Ripleyho, vypravte se na Malou scénu hned zítra, nebo 4. prosince. Vzrušující příběh odstrkovaného a zakomplexovaného mladíka, ze kterého se postupně rodí chladnokrevný vrah, se odehrává v Itálii padesátých let.

7. 11. 2016