CS
středa, 09 prosinec 2020 10:41

Charitativní kalendář v prodeji na pokladně DJKT

Charitativní kalendář fotografa Zbyňka Raboně a sólisty baletu Karla Audyho, který vytvořili ve spolupráci s plzeňským baletem je již v prodeji. Za cenu 300 Kč si jej můžete zakoupit na pokladně DJKT ve Velkém divadle a podpořit tak malého Nicolase.

Cyklus černobílých snímků zachycuje osobnosti baletního souboru v různých notoricky známých i méně okoukaných zákoutích Plzně. Některé fotografie jsou civilní, jiné mají taneční podtext. Jedno však mají společné – odhalují krásu tanečního těla. Výtěžek z prodeje bude použit na charitativní účel.

Dlouho jsem přemýšlel, jak zapojit soubor baletu DJKT do kulturního dění města Plzně, a představit nás v trochu jiném stylu než bývá zvykem, popisuje proces vzniku výstavy Karel Audy, dlouholetý sólista baletu DJKT a kreativní producent výstavy v jedné osobě. Naší ideou bylo představit balet v jiném prostředí než pouze na jevišti,” dodává Audy. Na fotografiích tak rozpoznáte například rušnou plzeňskou křižovatku či interiér bývalých městských lázní na Denisově nábřeží. Před objektiv Zbyňka Raboně se postavili jak stálí členové plzeňského baletu, tak osobnosti, které jsou se souborem neodmyslitelně spjaty.

Projekt však nemá za účel pouze zviditelnit baletní soubor DJKT a představit tanečníky veřejnosti. Chtěl jsem zároveň využít tento nápad na podporu jedince, pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje, objasňuje Audy. Iniciátoři projektu se proto rozhodli, že výstava bude prodejní a z fotografií vytvořili také kalendář na rok 2021. Ten bude možné (stejně jako samotné fotografie) zakoupit přímo na vernisáži. Výtěžek z prodeje fotografií a kalendářů poputuje rodičům malého Nicolase. Když bylo chlapci 7 měsíců, byl mu diagnostikován nádor na mozku, který byl umístěn na křížení zrakových nervu. V současné době dochází každý týden na chemoterapii a jednou za 14 dní na biologickou léčbu do FN Motol. Aby začal lézt a chodit jako jeho vrstevníci, dochází k tomu ještě 2x týdně na ergoterapii, 1x týdně na fyzioterapii a na canisterapii. Hlavním cílem výstavy je tuto náročnou léčbu finančně podpořit. Věříme, že se vám nejen naše fotografie, ale i smysl a důvod našeho snažení, budou jevit jako sympatický počin našeho souboru a společně s námi se zapojíte do našeho projektu, uzavírá Audy. 

Druhá část projektu - vernisáž fotografií bude realizována ve Velkém divadle J. K. Tyla před představením souboru baletu, až to epidemiologická situace dovolí.