CS
pondělí, 12 duben 2021 13:15

Charitativní kalendář pro Nicolase

Sólista baletu Karel Audy a fotograf Zbyněk Raboň předali v pátek 9. dubna 2021 výtěžek ve výši 40 000 Kč z první části projektu Plzeňský balet pro Nicolase. Jednalo se o prodej charitativního kalendáře, který nafotili členové baletu v zajímavých prostorách po celé Plzni, druhá část projektu v podobě prodejní výstavy fotografií se uskuteční po znovuotevření Velkého divadla. Upřímné poděkování patří všem, kteří se na projektu podíleli.

Černobílé snímky kalendáře zachycují osobnosti baletního souboru v různých notoricky známých i méně okoukaných zákoutích Plzně. Některé fotografie jsou civilní, jiné mají taneční podtext. Jedno však mají společné – odhalují krásu tanečního těla. 

Projekt však nemá za účel pouze zviditelnit baletní soubor DJKT a představit tanečníky veřejnosti. Chtěl jsem využít tento nápad na podporu jedince a zároveň pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje, objasňuje Audy. Iniciátoři projektu se proto rozhodli, že plánovaná výstava bude prodejní a z fotografií vytvořili také kalendář na rok 2021. Výtěžek poputuje rodičům malého Nicolase. Když bylo chlapci 7 měsíců, byl mu diagnostikován nádor na mozku, který byl umístěn na křížení zrakových nervu. V současné době dochází každý týden na chemoterapii a jednou za 14 dní na biologickou léčbu do FN Motol. Aby začal lézt a chodit jako jeho vrstevníci, dochází k tomu ještě 2x týdně na ergoterapii, 1x týdně na fyzioterapii a na canisterapii. Hlavním cílem výstavy je tuto náročnou léčbu finančně podpořit. „Věříme, že se vám nejen naše fotografie, ale i smysl a důvod našeho snažení, budou jevit jako sympatický počin našeho souboru a společně s námi se zapojíte do našeho projektu,” uzavírá Audy.

Poslední kusy kalendáře jsou stále po telefonické předobjednávce na čísle 378 038 190 k zakoupení v divadelní pokladně. 

Galerie Obrázků