CS
úterý, 17 květen 2016 15:32

BOSCH FRESH FESTIVAL a jeho speciální lahůdky už tento víkend v Plzni

Gurmánský festival pokračuje v dalším městě. Již tento víkend 20. – 22. května se objeví v Plzni. Pro návštěvníky areálu bývalého výstaviště za OC Plzeň Plaza je připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, živé show věhlasných šéfkuchařů a další bohatý program od pátku až do neděle.

Na čtyřech pódiích budou kuchaři pro gurmánské nadšence připravovat nejen klasickou gastronomii, molekulární kuchyni, extrémní catering nebo hmyzí kuchyni, ale také lahůdky z grilu nebo výbornou kávu v rámci speciální coffee stage. Účastníci mohou show nejen sledovat, ale také se aktivně zapojit.

Od pátku do neděle se na pódiu vystřídají kuchařská esa. V rámci třídenního programu vystoupí kromě Zdeňka Pohlreicha také Oldřich Sahajdák, Dalibor Navrátil nebo nejslavnější český řezník František Kšána a mnoho dalších. V pátek se na pódiu představí foodblogerky Veronika KOKO Kokešová, Markéta Krajčovičová a další hosté. Páteční a sobotní program bude zakončen diskotékou. Nedělní akce se ponese v neméně atraktivním duchu, ale především v duchu většího klidu a pohody. V neděli se na podiích vystřídá Petr Ocknecht, Petr Koukolíček, Oldřich Sahajdák nebo specialista na kávu Roberto Trevisan. Pro rodiny s dětmi je po celý víkend připraven dětský koutek Pribináček a další doprovodný program. Chybět nebude ani prodej delikates z celého světa.

V sobotu 21. května předvedou své kulinářské umění i umělci Divadla Josefa Kajetána Tyla. Bude mezi nimi například sopranistka Ivana Veberová, představitelka Mařenky, Rusalky, či Libuše, která možná prozradí i zajímavosti o přípravách velkolepé podívané Aida pod širým nebem. Do zákulisí divadelní kuchyně vás zavedou také herci Petr Konáš a Michal Štěrba, kteří právě připravují inscenaci Robin Hood.  Kulinářskou show umělců plzeňského divadla uvidíte v sobotu 21. května od 13 hodin.  

Součástí festivalu v Plzni bude soutěž o Západočeskou restauraci roku, které se zúčastní TOP 15 restaurací západočeského regionu a okolí se svým soutěžním degustačním menu. O vítězi letošního ročníku mohou návštěvníci, spolu s odbornou porotou, rozhodnout svými hlasy v průběhu celého festivalového víkendu.

Praktické informace

Místo konání: Areál bývalého výstaviště za OC Plzeň Plaza, Radčická 2, Plzeň

Jediný vstup do festivalového areálu se nachází v nultém patře OC Plzeň Plaza. Budou zde umístěny pokladny s prodejem vstupenek, které si je možné koupit pouze v místě konání. 

Parkování: Zdarma v parkovacím domě u OC Plzeň Plaza . V případě naplněné kapacity tohoto parkoviště je možné využít parkoviště u KD Peklo, parkoviště Velká synagoga nebo kryté parkování Rychtářka, která jsou jen pár set metrů od festivalu. Kapacita parkovacích míst je omezena, proto doporučujeme zvolit na festival městskou dopravu.

Otevírací doba:

pátek 20. května 15 – 21 hod.

sobota 21. května 10 – 21 hod.

neděle 22. května 10 – 16,30 hod.

Vstupné:

pátek a neděle 50,-Kč na osobu a den

sobota 100 Kč na osobu a den

ZTP a děti do 130 cm vstup zdarma

Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC mají vstup na Bosch Fresh Festival zdarma

Vstup je možný i se psy – bez poplatku.

Více info na webu www.freshfestival.cz, Facebook Fanpage nebo na Instagram.com/fresh_festival. Program festivalu a další informace naleznou návštěvníci na webových stránkách: www.freshfestival.cz, který je speciálně upraven pro mobilní zařízení.

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.