CS
čtvrtek, 24 září 2020 10:51

Běh pro paměť národa

Členové činoherního souboru se zúčastnili Běhu pro paměť národa. Klára Krejsová, Jana Ondrušková, Andrea Mohylová, Michal Štěrba a Marek Mikulášek tak formou startovného podpořili projekt Paměť národa. Jedná se o sbírku, která zachycuje životní příběhy pamětníků 20. století pro další generace.

zdroj: behpropametnaroda.cz

Náš běh je spíše symbolický, ale váš dar, který věnujete formou startovného, je pro nás opravdovou pomocí. Přispějete na rozšíření sbírky Paměť národa, která zachycuje životní příběhy pamětníků 20. století pro další generace. Budujeme ji společně s Českým rozhlasem a Ústavem pro studium totalitních režimů.

V Paměti národa je uloženo přes 10 000 jmen pamětníků, kteří prožili dramatické momenty 20. století. Natáčíme vyprávění válečných veteránů, lidí, kteří přežili holocaust, odbojářů, politických vězňů, disidentů, ale i představitelů moci – agentů StB či KGB, politických funkcionářů atd. Zaznamenané příběhy jsou dostupné na internetu v archivu Paměti národa, vyprávíme je dál v rozhlasových či televizních dokumentech, na výstavách či v knihách. Díky vašemu daru budeme moci vyzpovídat další pamětníky a zachovat vzpomínky na 20. století.
Více se o činnosti naší neziskové organizace dočtete ve výroční zprávě Post Bellum, o.p.s. 

Příběhy ve sbírce Paměť národa jsou inspirací i varováním před totalitními režimy. Připomínají, jak hrozné je žít v době nesvobody ve všech oblastech života, a ukazují hrdinství mnohých, kteří se postavili bezpráví a útlaku.
Zatímco nám jde v běhu „jen“ o výsledný čas, pamětníkům šlo o život, čest a svobodu.

Galerie Obrázků

View the embedded image gallery online at:
http://www.djkt.eu/beh-pro-pamet-naroda#sigProGalleriabf39b0304e